ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Wieże widokowe    Wędrówki Rower Narty Na wózku Bezpiecznie Bliżej gór Las Historia Legendy


 

• start  » Zapowiedzi  » Zupa SZEFA

 
 

Napisany: 2015-09-23

Zupa SZEFA

Ekocentrum ICPPC otwiera się na gości i zaprasza do wspólnej zabawy

Bezpośrednio od Polskiego Rolnika (źródło: Eko-Cel.pl)

Ogólnopolska kampania "Bezpośrednio od Polskiego Rolnika" promuje bezpośredni handel produktami żywnościowymi i płodami rolnymi pomiędzy rolnikami a konsumentami. Jednocześnie, a co ważniejsze, postuluje zmiany w polskim prawodawstwie aby handel taki był legalny (bo teraz nie jest!) i zarazem opłacalny.

W sierpniu br. - miesiącu, kiedy kampania wystartowała, zaistniała także w Górach Izerskich - podczas PERSKIEGO IZERSKIEGO w Kopańcu.

Do końca października w różnych zakątkach Polski mamy okazję spotykać charakterystyczne logo z marchewką. Symbolizuje ono najbardziej naturalną formę handlu z "ręki do ręki" - uczciwy i tani.
Najbliższe wydarzenie już w nadchodzący weekend. Małopolski Stryszów, a w nim Ekocentrum ICPPC (Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi) zaprasza do poznawiania upraw, świętowania tegorocznych plonów i napełnienia spiżarni produktami prosto od rolnika. Będzie okazja zobaczyć symbiozę ekologicznych technologi z tradycją. Organizatorzy przygotowali program rozdzinny - tak aby nikt się nie nudził.

Będzie też okazja do skosztowania ZUPY SZEFA serwowanej przez sir Juliana Rose (prezesa Koalicji ICPPC).

Do Stryszowa można przyjechać już w sobotę 26 września 2015 r. na WARSZTATY BUDOWANIA Z GLINY I SŁOMY - jakże bliskich mieszkańcom Górnych Łużyc i Pogórza Izerskiego. Będzie okazja jak Małopolanie radzą sobie z naturalnym, lekkim dla środowiska budownictwem tradycyjnym.
Wielce pożyteczne będą wykłady o normach branżowych, stylach i procesie budownictwa oraz praktyczne warsztaty robienia bloczków gliniano-słomianych. Poprowadzi je architekt mgr inż. Anna Rakoczy. W ramach warsztatów - zwiedzanie budynków z słomogliny w Ekocentrum ICPPC.

W niedzielę, 27 września 2015 r. główny dzień programu - Dzień Otwarty BEZPOŚREDNIO OD POLSKIEGO ROLNIKA. Zwiedzanie Ekocentrum ICPPC, zakupy produktów z lokalnych gospodarstw, wykład Jadwigi Łopaty "Konieczność współpracy miasto-wieś" oraz wspomniana ZUPA SZEFA sir Juliana Rosa.
Atrakcja dla najmłodszych - spotkanie z alpakami!

UWAGA! Dla uczestników obydwu wydarzeń DARMOWY nocleg z WŁASNYM ŚPIWOREM.

Źródło: Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi - ICPPC

 
 
 
 

Linki: · Bezpośrednio od izerskiego rolnika · www.eko-cel.pl · bezposrednioodrolnika.pl · www.icppc.pl

 
ExpresMenu
 

Zobacz więcej

 
 

© Góry Izerskie 2006-2017

http://www.goryizerskie.pl

newsletter kontakt redakcja prywatność archiwum spis treści facebook partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław