ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Wieże widokowe    Wędrówki Rower Narty Na wózku Bezpiecznie Bliżej gór Las Historia Legendy


 

• start  » Linki

Linki

Prezentujemy strony internetowe, które warto odwiedzić. Niekoniecznie na temat Gór Izerskich, ale zawsze ciekawe...

Kroniki Domowe

Blog poświęcony Przecznicy, Górom Izerskim oraz bliższej i dalszej okolicy z remontem starej chałupy w tle.

 

 

Zbyszek Dobrzyński

Wieloletni redaktor naczelny zakładowego pisma "Biuletyn Turowa" wydawanego przez KBW Turów; współtwórca przeglądu satyrycznego "Turniej Łgarzy"; współpracownik Domu Kultury Zgorzelec; autor wielu wierszy i piosenek; współorganizował Nadnyskie Spotkania Literackie; reżyserował i prowadził teatry młodzieżowe; autor książek o kulturze w Powiecie Zgorzeleckim i historii KWB Turów; opublikował wiele artykułów w prasie lokalnej i regionalnej.

Jizerské hory

Bardzo ciekawy serwis o czeskiej części gór. Atrakcje, ciekawostki, historia oraz pożyteczne informacje dla każdego izerskiego turysty.

 

 

Edyta Głebocka – galeria fotograficzna

Wspaniałe fotografie z daleka i bliska. Ukazują nie tylko egzotyczne zakątki świata i piękno Sudetów ale także wysoki poziom warsztatu autorki.

Severní Čechy [Północne Czechy]

Kraj Liberecki leży na północy Czech, na granicy z Niemcami i Polską.
Jest to obszar, który oznaczany jest jako raj turystów, narciarzy, miłośników przyrody i wielbicieli historii. Region obejmuje Góry Izerskie, Karkonosze, Czeski Raj i Góry Łużyckie.

 
Góry Izerskie
Facebookowa ekipa izerolubów
Dołącz do nas
 

Izerski Park Ciemnego Nieba / Jizerská oblast tmavé oblohy / Izera Dark–Sky Park

Pierwszy w Polsce i jeden z niewielu w Europie Park chroniący ciemne niebo powstał w Górach Izerskich. Serwis umożliwia nie tylko poznanie szczegółów nt. Parku ale także zapoznania się z problemem zanieczyszczenia światłem.

Unia Izerska

To stowarzyszenie skupiające ludzi, zamieszkujących okolice Gór i Pogórza Izerskiego, na granicy Dolnego Śląska i Górnych Łużyc.
Istotną częścią działalności Unii są działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego i takiego rozwoju podizerskich gmin, który nie narusza delikatnej równowagi lokalnego ekosystemu. Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszają do podejmowania wspólnych działań na rzecz ochrony i propagowania piękna Gór Izerskich.

Chatka Robaczka

Gościnne schronisko z miłą i ciepłą atmosferą, przyjaznymi cenami, prowadzone przez sympatycznego Robaczka, w Białej Dolinie (Szklarska Poręba).

 

 

Leśny Kompleks Promocyjny "Sudety Zachodnie"

LKP "Sudety Zachodnie" obejmuje swoim zasięgiem całe Góry Izerskie oraz zachodnią część Karkonoszy czyli górskie lasy Nadleśnictwa Szklarska Poręba i Nadleśnictwa Świeradów. Jest jednym z najmniejszych w Polsce, ale za to bogatym w atrakcje przyrodnicze – niepowtarzalne w skali Europy.
Promuje proekologiczną i wielofunkcyjną rolę lasu. Kształtuje świadomość ekologiczną, uczy szacunku do lasu i leśnictwa.

Karpacz - Szklarska Poręba

Informator o Karkonoszach i Górach Izerskich dla ludzi aktywnie spędzających czas wolny. Opisy szlaków, szosowe trasy rowerowe oraz wszelkie informacje, gdzie spędzić wolny czas w Karpaczu i Szklarskiej Porębie.

© Góry Izerskie 2006-2017

http://www.goryizerskie.pl

newsletter kontakt redakcja prywatność archiwum spis treści facebook partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław