ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Pochwała codzienności

Napisany: 2012-05-01

Pochwała codzienności

Jeszcze w trakcie Wielkiej Izerskiej Majówki, 5 maja o godz. 17, zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Moniki Barabasz do Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie

Monika Barabasz, Dom przysłupowo-szachulcowy

Monika Barabasz to jedna z nielicznych artystek w Górach Izerskich, które stąd pochodzą i mieszkają stale od urodzenia. Najbliższe otoczenie dostarcza jej wystarczająco wielu inspiracji, aby wciąż tworzyć. Fascynuje ją to, co bliskie - to co jest na wyciągnięcie ręki. Stąd też tytuł wystawy Za oknem. Wśród prac, które zaprezentuje artystka podczas wystawy będzie można zobaczyć widoki dobrze znane każdemu, kto mieszka bądź bywa w Górach Izerskich.

Szczególną uwagę Monika Barabasz zwraca na architekturę wpisaną w krajobraz. W jej pracach często można zobaczyć to, co wyróżnia nasz region: domy przysłupowe. Często obojętnie przez nas mijane tu zyskują inny wymiar. Kiedy widzimy utrwalone w dziele sztuki - zwracamy na nie uwagę i doceniamy ich kulturowe wyjątkowość.

Monika Barabasz, Drzewo

Monika Barabasz próbuje różnych technik malarskich i graficznych. Najczęściej jednak zajmuje się rysunkiem tuszem kreślarskim i malarstwem akwarelowym. Jej prace emanują spokojem i naturalnością. Podkreśla je doborem kolorów.

Jej twórczość sprawia, że potrafimy zachwycić się tym, co mamy na co dzień, tym co widzimy wstając, idąc do szkoły, do pracy. Pokazuje, że to co bliskie niekoniecznie jest gorsze od tego, co egzotyczne. Radości nie trzeba szukać na odległych kontynentach.

Monika Barabasz urodziła się w 1983 roku w Jeleniej Górze. Jest absolwentką Liceum Plastycznego i Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z wykształcenia jest architektką wnętrz. Prace swe wystawiała na indywidualnych i zbiorowych ekspozycjach w całej Polsce.

Violetta Pietrzak
Artystyczna Galeria Izerska


Monika Barabasz, Zima (akwarela)

Monika Barabasz, Jesienna aleja

Tagi: · sporty zimowe

Linki: · Artystyczna Galeria Izerska · www.galeriaizerska.blogspot.com

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych drukarki do kodĂłw kreskowych sprzątanie Wrocław