ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Rowerowe mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu

Napisany: 2015-07-02

Rowerowe mistrzostwa Dolnego Śląska w Zieleńcu

Za miesiąc VIII edycja Mistrzostw Dolnego Śląska MTB im. Artura „Fisha” Filipiaka

Zawody wystartują w Zieleńcu w niedzielę 2 sierpnia 2015 r.

Jest przynajmniej pięć powodów, dla których warto wystartować:
1. WYZWANIE. Na wytrwałych maratończyków czeka dystans mega - 55 km i 1200 m przewyższenia, na którym powalczą o tytuł Mistrza Dolnego Śląska. Do wyboru jest jeszcze wariant mini na 30. km, z 800. m przewyższenia.

2. RANGA. To mistrzostwa Dolnego Śląska MTB, których honorowym patronem jest Ryszard Szurkowski, legendarny polski kolarz, który otwierał pierwszą edycję. Na zawodach gościli: reprezentacja Polski MTB z Mają Włoszczowską, Wacław Skarul, prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Rafał Jurkowlaniec, b. marszałek dolnośląski, Lech Janerka, znany muzyk, Ewa Wolak, szefowa Parlamentarnej Grupy Rowerowej. W poprzednich edycjach wystartowało ponad 1500 osób z 300 miejscowości i pięciu państw (Polska, Czechy, Niemcy, Rosja, Kanada),

3. WYJĄTKOWOŚĆ. Zawodnicy startują na wysokości 880 m - najwyżej ze wszystkich maratonów w Polsce. Trasy prowadzą przez malownicze i wymagające Góry Orlickie i Bystrzyckie.

4. PRZYJAZNA atmosfera i pasja (relacje na www.memorial.bikebrother.pl).

5. RODZINNOŚĆ. To zawody dla każdego, najstarszy zawodnik miał 76 lat - najmłodszy 9.

Na start nigdy nie jest za późno, potwierdza to m. in. Barbara Kłoczyńska z Jednoosobowego Emerytowanego Klubu Sportowego „No, bujaj się Baśka”, która pojechała w ubiegłym roku. - Odchowałam dzieci, napracowałam się. Teraz mam dekadę tylko dla siebie – mówiła księgowa z Łodzi, która w 60. urodziny mierzy się z triathlonem.
W ubiegłym roku mistrzami Dolnego Śląska MTB zostali Mariusz Kozak z Gliwic, student Politechniki Śląskiej (czas 2h4') i Karolina Cierluk z Piechowic, studentka biotechnologii Politechniki Wrocławskiej (2h29'). Wśród ubiegłorocznych zawodników było kilkunastu Rosjan z Moskwy, z grupy Orienta Ski-O jeżdżącej na orientację.
- Macie w Zieleńcu idealne warunki: świetny klimat, ciekawe góry, optymalna wysokość – mówiła trenerka Natalia Morosanova.

Memoriał upamiętnia Artura „Fisha” Filipiaka, 33-letniego wrocławianina, informatyka i entuzjastę kolarstwa. Zawody, które na stałe weszły do kalendarza rowerowych imprez, są częścią ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej „Polska na rowery”.
Profesjonalną obsługę imprezy zapewnia Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej.
Wpisowe: 20 i 40 zł. Szczegóły i film z ostatniej edycji: www.memorial.bikebrother.pl

Aneta Augustyn

Tagi: · rajdy górskie · rower

Linki: · Mistrzowie MTB · www.memorial.bikebrother.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław