ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » 1 % dla osób z niesprawnościami

Napisany: 2015-01-16

1 % dla osób z niesprawnościami

Zbierasz 1 % podatku dla osób z niesprawnościami? Oznacz swą kampanię specjalnym znakiem

1%dozn

1% dla osób z niesprawnościami

Przekazuję na prawach WOLNEJ LICENCJI (Licencja Creative Commons: Uznanie autorstwa - Użycie niekomercyjne 3.0 Polska, CC BY-NC 3.0 PL, tekst licencji), do wykorzystania przez KAŻDĄ organizację (również komercyjną), osobę lub instytucję znaku "1 % dla osób z niesprawnościami" dla pozyskiwania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych.

Strona znaku: lipin.art.pl/1procent, z której możecie pobrać duży plik JPEG oraz inne formaty, również otwarte do edycji, w tym wektorowe.

Znak ten każdy chętny może zamieszczać w przygotowanych przez siebie materiałach drukowanych, publikacjach elektronicznych, wizualnych i na pozostałych polach eksploatacji, jeśli tylko służą pozyskiwaniu pieniędzy, które pomagają polepszać stan zdrowia osób z niesprawnościami.

Zdaję sobie sprawę, że istnieją już logosy "1 %" (np. znany wielu www.jeden-procent.eu). Jednakże mają one charakter ogólny. Służą wszystkim Organizacjom Pożytku Publicznego, niezależnie od tego na co zbierają 1 % podatku od osób fizycznych.
Mój symbol zaś ma wyróżniać pozyskiwanie pieniędzy dla osób z wszelkimi niesprawnościami (nie tylko ruchowymi).

Znak ten jest moim oryginalnym dziełem, nawiązującym do dwóch funkcjonujących w szerokim obiegu symboli:
• znaku osób z niesprawnościami - osoba na wózku inwalidzkim
• znaku 1 % - wykorzystywanego przez OPP podczas zimowo-wiosennej kampanii rozliczeń podatku dochodowego.

Diana Bulanda w Rudawach Janowickich w 2013 r.

"1 % dla osób z niesprawnościami" (1%dOzN) wykonałem w 2011 r. dla Diany Bulandy, która od lat zmaga się z cierpieniem wywołanym potrzaskanym kręgosłupem. Diana przez ostanie lata zbiera pieniądze na rotor elektryczny - pomógłby jej w rehabilitacji. Nie chodzi o luksus. To po prostu wielka ulga - również finansowa. Nie musiałaby bowiem dojeżdżać na rehabilitację.
Niestety Diana wciąż nie może wystarczającej kwoty zgromadzić. W ubiegłym roku wszystkie pieniądze jakie przekazali jej dobrzy ludzie w postaci 1 % podatku dochodowego, musiała wydać na leczenie.
Serce się kraje kiedy człowiek patrzy na zmagania tej dobrej, skromnej dziewczyny z połamanym kręgosłupem, polską służbą zdrowia, niekiedy ludzką bezdusznością i obawą, że być może nigdy nie będzie żyła bez bólu.
Mimo wszystko mam nadzieję, że w 2015 r. uda się jednak Dianie zebrać potrzebne fundusze. Choć nie mam złudzeń - nie będzie łatwo.

Być może ten znak, skomponowany dla Diany, przyczyni się do tego, że ludzie dobrej woli chętniej będą i Wam przekazywać 1 % ze swego podatku.

KORZYSTAJCIE!!

Zwracam się z wielką prośbą o rozesłanie tej informacji do wszystkich znanych, współpracujących i zaprzyjaźnionych osób, instytucji i organizacji, które mogą być wykorzystaniem takiego znaku zainteresowane.
Jeśli 1%dOzN rozpowszechni się na szeroką skalę - być może jego siła będzie większa.

Zaś o Dianie i jej celu możecie przeczytać w corocznych tekstach zachęcających do przekazywania jej 1 %:

Arkadiusz Lipin

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe blokady skrzyni biegów plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław