ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Wieże widokowe    Wędrówki Rower Narty Na wózku Bezpiecznie Bliżej gór Las Historia Legendy


 

• start  » Relacje  » Szewskie klęcie

 
 

Napisany: 2016-09-07

Szewskie klęcie

To ci dopiero sztuka! Tak kląć, by nie nie bluzgać

Maja Merchel - Mistrzyni Polski w Klęciu Jak Szewc, Adam Ławniczak - wicemistrz, Gwiazda Popołudnia i ex-mistrz Ścibor Szpak, wicemistrzowie: zielonogórska ekipa pod roboczą nazwą Alex Siwecki-Wermiński (źródło: Grzegorz Żak)

Gwoli relacyi, bo się należy. Wysoki poziom tekstów i wystąpków daje nadzieję na przyszłość. Reaktywowane Mistrzostwa Polski w Klęciu Jak Szewc przy okazji JAKUBÓW 2016 odbyły się dzięki uprzejmości MDK Zgorzelec. Podmiotów klnących dziewięć ujęło temat w sposób przeróżny, na co jury w składzie: Renata Burdosz - rzecznik UM Zgorzelec, Jacek Grondowy - aktor z Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze i Rafał Gronicz - burmistrz Zgorzelca, zareagowało w sposób adekwatny. Przyznało wyróżnienie państwu Ciosom z Görlitz za piosenkę, III miejsce ex equo Marcie Fleszar-Mikołajczyk ze Zgorzelca i Klaudii Kadłuczce z Żarskiej Wsi, II miejsce ex equo: Adamowi Ławniczakowi z Wrocławia i silnej grupie z Zielonej Góry w składzie: Alex Niebrzegowski, Piotr Siwecki i Szymon Wermiński. Pierwsze miejsce i zaszczytny tytuł Mistrza Polski w Klęciu Jak Szewc - otrzymała Maia Merchel z Görlitz.

Gwoli obowiązku sprawozdawczego - Mistrzostwa krótkim reczytalem okrasił Ścibor Szpak, konferansjerzyłem ja. Klęli uczestnicy nie tylko z okolic bliższych, ale też np. z Opola czy z Katowic. Do zobaczenia, miejmy nadzieję, w przyszłym sezonie grzewczym!

Grzegorz Żak

 
 
 
 

Tagi: · Zgorzelec · wydarzenia kulturalne · Górne Łużyce

Linki: · Szewska twoja mać! · Jakubowe tajemnice · mdk.zgorzelec.eu

 
ExpresMenu
 

Zobacz więcej

 
 

© Góry Izerskie 2006-2017

http://www.goryizerskie.pl

newsletter kontakt redakcja prywatność archiwum spis treści facebook partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław