ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Sport to... Szklarska Poręba

Napisany: 2012-09-11

Sport to... Szklarska Poręba

SPORT FESTIWAL SZKLARSKA PORĘBA w ostatnich dniach września 2012 roku będzie kilkudniowym świętem sportu, aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia. Szklarska Poręba i Jakuszyce to idealne miejsce do uprawiania sportu oraz mikroregion sprzyjający zdrowemu stylowi życia

Szklarska Poręba w dniach 27-30 września br. będzie gościć sportowców i zwolenników zdrowego stylu życia (fot. S. Nejranowska)

Ponieważ sport to przede wszystkim wiara w marzenia, energia do ich realizacji, konsekwencja w dążeniu do nich oraz siła w pokonywaniu trudności, jakie mogą pojawić się na drodze do ich spełnienia, na festiwal zaprosiliśmy wybitnych sportowców, w tym olimpijczyków (Wojciech Fortuna, Józef Łuszczek), cenionych na całym świecie himalaistów (Krzysztof Wielicki, Anna Czerwińska, Marian Sajnog), a także psychologa sportu (dr Jan Supiński), którzy swoim doświadczeniem i wiedzą będą zarażać festiwalową publiczność. Będzie ona miała okazję wysłuchać ich opowieści o wywalczeniu medali mistrzostw świata, Polski, medali olimpijskich, opowieści o zdobyciu najwyższych szczytów górskich świata oraz poznać czym jest trening mentalny prowadzący do optymalnej koncentracji i redukcji stresu.

Sport Festiwal Szklarska Poręba to także platforma prezentacji lokalnych producentów żywności ekologicznej, którzy podczas festiwalu będą zachęcać do zdrowego sposobu odżywiania się oraz sprzedawać swoje produkty. Także lokalni artyści zajmujący się rękodziełem oraz wydawnictwa publikujące literaturę tematycznie związaną z naszym regionem (książki historyczno-krajoznawcze, baśnie, legendy oraz mapy i przewodniki), na festiwalu będą miały szansę zainteresować publiczność swoim dorobkiem.

Jedyne w Górach Izerskich pole golfowe, opodal Jakuszyc w czeskich Mýtinach (fot. A. Lipin)

Atrakcją Festiwalu będą również otwarte dla każdego warsztaty sportowe prowadzone przez osoby i instytucje na co dzień zajmujące się sportem oraz wystawa fotograficzna ukazująca piękno Karkonoszy, na której swoje prace prezentować będą znani fotograficy jak Jacek Jaśko, Tomasz Mielech, Piotr Krzaczkowski oraz himalaista Rafał Fronia. Podczas Festiwalu Szklarska Poręba stanie się także pierwszym miastem w Polsce, gdzie zostaną pokazane zwycięskie filmy z cieszącego się wielkim uznaniem Przeglądu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju.

Publiczność, dla jakiej przygotowujemy nasz Festiwal, to przede wszystkim osoby praktykujące aktywny i zdrowy styl życia, i to niezależnie od swojego wieku czy wykonywanego zawodu (nie tylko sportowcy), rodziny z dziećmi (przewidujemy zajęcia sportowe uczące dzieci podstaw wspinaczki, chodzenia po linie, biegania oraz pływania, a także warsztaty artystyczne z lepienia w glinie), publiczność Września Jeleniogórskiego oraz miłośnicy Karkonoszy i Gór Izerskich odwiedzający nasze Góry dla kryjącego się w nich piękna.

Góry Izerskie to doskonałe tereny nie tylko na narty czy rower - świetnie się również nadają do uprawiania wędrówek z kijami (fot. A. Lipin)

Nasz Festiwal jest więc świętem całego regionu. Skorzysta na nim nie tylko jego publiczność, której umożliwimy m.in. bezpośredni kontakt z ludźmi, którzy w sporcie i w życiu pełnym pasji udowodnili, że warto jest wierzyć we własne marzenia. Festiwal stanie się także przestrzenią promocji biznesów biorących udział w całym przedsięwzięciu: lokalnych producentów żywności ekologicznej i rękodzieła, lokalnych organizacji zajmujących się sportem, wydawnictw publikujących literaturę dotyczącą regionu a także naszych sponsorów oraz firm współpracujących przy organizacji festiwalu. Istotnym elementem Festiwalu jest także połączenie w świadomości publiczności nazwisk naszych Gości ze zdrowiem, ekologią oraz przedsiębiorstwami wspomagającymi całe wydarzenie.

Mamy nadzieję, że pierwszy Sport Festiwal Szklarska Poręba zapoczątkuje tradycję kolejnych, podobnych imprez sportowych w naszym mieście.

ZAPRASZAMY 27-30 września 2012 r. do Szklarskiej Poręby!

Organizatorzy:

Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie

Biuro Organizacji Festiwalu

Martyna Bizdra
tel.: 515 680 866
e-mail: martyna@sportfestival.pl

Sandra Nejranowska
tel.: 601 442 495
e-mail: nsandra@poczta.onet.pl

Kuba Pawłowski
tel.: 669 218 990
e-mail: kuba.szklarska@gmail.com

Bartek Bart Wójcikiewicz
tel.: 665 023 302
e-mail: szklarniatv@tlen.pl

Nasi Partnerzy:

 • www.szklarskaporeba.pl (oficjalna storna Miasta Szklarska Poręba)
 • Grażyna Dobroń (dziennikarka radiowej Trójki)
 • Wrzesień Jeleniogórski
 • Nowiny Jeleniogórskie
 • www.hmm.com.pl (strona ogólnopolskiej organizacji tworzącej Parki Odkrywców)
 • www.ratowys.com (strona firmy zajmującej się działaniami na wysokościach)
 • www.nabiegowkach.pl (ogólnopolski portal dla narciarzy biegowych)
 • www.chataizerska.pl (strona cieszącej się dużą popularnością bazy noclegowej, turystycznej i kulturalnej w jednym, w Szklarskiej Porębie)
 • www.orleizerskie.pl (strona Stacji Turystycznej Orle czyli jednego z najpopularniejszych schronisk turystycznych i miejsc organizacji wydarzeń kulturalnych w Górach Izerskich, centralnego punktu odpoczynku na narciarskich trasach biegowych a także prowadzących przez góry ścieżek rowerowych)
 • www.gildia-przewodnicy.pl (strona popularnego zrzeszenia Gildia Przewodników Sudeckich)
 • www.EkoTarg.pl (ogólnopolski, uznany portal związany z ekologicznym stylem życia, organizator prestiżowych targów ekologicznych)

Patronat medialny:

 • www.adrem.pl (strona Wydawnictwa Ad Rem, które zajmuje się publikacją książek krajoznawczych, historycznych, albumowych dotyczących naszego regionu)
 • www.plan.jgora.pl (strona Wydawnictwa Turystycznego PLAN, które zajmuje się publikacją map i przewodników dotyczących całej Polski, jednak ze szczególnym uwzględnieniem naszego terenu)
 • www.goryizerskie.pl (strona magazynu o tym samym tytule, jednego z najpopularniejszych, najrzetelniejszych portali internetowych w całości poświęconych historii, tradycjom i wszelkim działaniom turystyczno-promocyjnym w Górach Izerskich)
 • www.pracownia-ram.pl (strona pracowni ramiarsko-artystycznej ze Starej Kamienicy na Pogórzu Izerskim)
 • www.jazgot.pl (strona cieszącego się szerokim uznaniem alternatywnego klubu mieszczącego się w centrum Szklarskiej Poręby, gdzie gościło ponad 100 grup muzycznych grających najróżniejszą muzykę, zawsze jednak na najwyższym poziomie)
 • przeglad.ladek.pl (strona Przeglądu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju)
 • www.biegajznami.pl (jeden z najbardziej cenionych portali dla biegaczy)
 • www.goryonline.pl (najważniejszy portal górski, oraz magazyn na polskim rynku)
 • www.Runnersworld.pl (czołowy polski magazyn dotyczący biegania)

Tagi: · Szklarska Poręba

Linki: · Rolowanie na Orle · www.sportfestival.pl · www.szklarskaporeba.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław