ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Tekst poważny-niepoważny

Napisany: 2011-10-04

Tekst poważny-niepoważny

Zgorzelecki dom kultury ogłosił kolejną edycję konkursu literackiego na teksty w kategorii poważnej lub niepoważnej

O nagrodę Nie-Do-Rzeczki w IV Międzynarodowym Konkursie Literackim rywalizować może każdy kto zapisze do ,strong>3 stron A4 i wyśle je do 20 listopada br. na adres MDK w Zgorzelcu lub e-mail: szwagier@wiadro.com albo przez Facebook.

Po co w ogóle brać w tym udział? Bo poza nie-do-rzeczną sławą na zwycięzcę czeka 1000 zł. Jest też haczyk - utwór musi mieć związek z powiatem zgorzeleckim.

red.

Regulamin konkursu

1. Konkurs jest kierowany do twórczej młodzieży, która nie przekroczyła podeszłego wieku 88 okrągłych lat ziemskich i jest oficjalnie zameldowana, urodziła się lub wykaże inny związek z powiatem zgorzeleckim lub z Görlitz.

2. Konkurs obejmuje dziedzinę twórczości literackiej w dwóch kategoriach:
a) tekst poważny,
b) tekst niepoważny.

W dowolnych krótkich formach wypowiedzi: wiersze, opowiadania, humoreski, fraszki, skecze itp. oraz o dowolnej tematyce. Każdy autor wedle własnego uznania decyduje samodzielnie, do której kategorii zaliczyć swój tekst, pamiętając jednakowoż o zasadzie "o rzeczach poważnych nie można mówić poważnie". W tym roku dodatkowo premiowane będą utwory z regionem zgorzeleckim w tle.

3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora nigdzie dotąd nie publikowanych w formie pisemnej i nie nagradzanych utworów (zestawu utworów) w formie maszynopisu lub wydruku komputerowego w objętości nie przekraczającej 3 stron znormalizowanego maszynopisu (wydruku) w trzech egzemplarzach. Można też przesłać utwory pocztą elektroniczną na adres: niedorzeczki@zgorzelec.com lub szwagier@wiadro.com

4. Jeden Autor może przysłać tylko jeden zestaw utworów - z dopiskiem, do jakiej kategorii kwalifikują się powyższe.

5. Do prac należy dołączyć dane identyfikujące Autora: imię, nazwisko, dokładny adres, wiek, telefon kontaktowy, ew. adres poczty e-mail. Mile widziane informacje o dotychczasowych osiągnięciach twórczych.

6. Prace należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 20 listopada 2011 r. (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

MDK Zgorzelec
ul. Parkowa 1
59-900 Zgorzelec
lub na adres internetowy: niedorzeczki@zgorzelec.com

7. Oceny nadesłanych utworów dokona powołane przez organizatora profesjonalne jury. Ogłoszenie wyników nastąpi na "Mikołajkach Literackich" w grudniu popołudniu bieżącego roku. Laureaci zostaną powiadomieni o imprezie przy pomocy wszelakich dostępnych środków przekazu.

8. Nagrody. Pula nagród w tegorocznym konkursie wyniesie około 1000 złotych polskich. Przewidziane są wyróżnienia. Organizator zastrzega sobie możliwość zupełnie nieoczekiwanego rozdziału nagród.

9. Laureaci na wręczenie nagród przyjeżdżają na koszt własny.

Wszelkich dodatkowych informacji można zasięgnąć drogą e-mailową pod po raz trzeci już powtarzanym w tym regulaminie adresem: niedorzeczki@zgorzelec.com lub grzegorz.zak@zgorzelec.com tudzież szwagier@wiadro.com

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych safari Kenia wyposażenie magazynów sprzątanie Wrocław