ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Konne zmagania Jedenastki

Napisany: 2011-09-06

Konne zmagania Jedenastki

Do rywalizacji stanęło pięć zaprzęgów, bardzo zróżnicowanych. To zawody amatorskie i każdy może przyjechać taką bryczką i takimi końmi jakie posiada w swojej stajni

(Źródło: KJ "11 Izerska")

Zaprzęgi przyjechały do Złotego Potoku, gdzie KJ "Jedenastka Izerska" 21 sierpnia 2011 r. zorganizował III Amatorskie Zawody w Powożeniu. Sędzia zawodów - Pan Błażej Czajka, zadbał o to by powożący mogli wykazać się umiejętnościami i zaprezentować konie z jak najlepszej strony. Z większymi bądź mniejszymi trudnościami Każdemu udało się dotrzeć do mety. Na twarzy każdego zawodnika przekraczającego linie mety widniał uśmiech i zadowolenie z możliwości wystartowania. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej - Pana Leszka Gralę. Jako najlepszy został uznany start państwa Bogumiły i Józefa Bramów z koniem Lolek w zaprzęgu.

(Źródło: KJ "11 Izerska")

W czasie trwania zawodów zostały również rozegrane I Mistrzostwa Kobiet w Powożeniu. Panie pokazały, że powozić również mogą. Na starcie stanęło również pięć zaprzęgów. Chęć postanowienia stopy na podium i wyzwoliła ostrą rywalizację. Kusiły także Puchar ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Leśna Pana Jana Surowca i vouchery na jednodniowe pobyty w SPA, które ufundował Pan Jerzy Dulnik kandydat na Senatora RP. I miejsce zdobyły panie Zofia Senkowska-Mularczyk i Alicja Mularczyk powożące końmi Pestką i Bonzają.

Kolejną atrakcją dnia były Towarzyskie Zawody w Ujeżdżeniu. Głównym ich celem jest propagowanie jeździectwa wśród dzieci i młodzieży z okolicznych gmin. Dzięki tego typu zmaganiom młodzi jeźdźcy mają okazję zaprezentować umiejętności oraz poczuć odrobinę sportowej rywalizacji. Na zawodach regionalnych startować nie mogą, bo większość z nich nie jest zarejestrowanymi zawodnikami w Polskim Związku Jeździeckim. Dodatkową motywacją do udziału w zawodach towarzyskich jest możliwość wygrania atrakcyjnych nagród rzeczowych - sprzętu jeździeckiego.
Niekwestionowaną zwyciężczynią zawodów była Karolina Hryciuk (KJ "11 Izerska"), która na koniach Lucky Luck i Canada zajęła pierwsze miejsca w Programach Krajowych L3 i P2. Jako najlepszą w Programie Krajowym L4 sędziowie uznali Dominikę Sobucką (KJ "11 Izerska") na koniu Faworyt S.

(Źródło: KJ "11 Izerska")

W tym roku zostały rozegrane również Mistrzostwa Powiatu Lubańskiego w których można było wygrać okazałe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Zawody sędziował Pan Janusz Lawin. Zwyciężyła Karolina Hryciuk na koniu Canada reprezentująca KJ "11 Izerska".

Tak jak i w poprzednich latach został przeprowadzony konkurs dla dzieci specjalnej troski. Wystartowało w nim 11 zawodników. Do pokonania mieli tor przeszkód składający się z kilku stacji, a na każdej wykonywali różnego rodzaju zadania, np. rzucanie piłeczkami do celu, łowienie rybek itp.

Konkursem zamykającym całodniową imprezę były "Jeździeckie Debiuty", zorganizowane z myślą o najmłodszych dzieciach rozpoczynających swoją przygodę z jeździectwem. Nagrody jakie otrzymali podczas dekoracji zostały ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Leśna, KJ "11 Izerska", firmę elektryczną ZETHA Hajduczenia Zbigniew oraz SKOK Wspólnotę z Lubania. Jednak największą nagrodą były brawa jakie ufundowała im publiczność.

(Źródło: KJ "11 Izerska")

Zawody organizowane przez KJ "11 Izerska" to również imprezy rekreacyjne zarówno dla miłośników koni jak i wszystkich, którzy lubią przyjemnie, na łonie natury spędzić czas. Pogoda i tym razem dopisała. Urozmaiceniem zawodów był krótki pokaz jeździectwa z elementami naturalu. Na czym polega wzajemne zaufanie pomiędzy koniem a jeźdźcem zaprezentowała Monika Wrótniak z KJ "Celestynki Mirsk" na koniu Prezydent.
Okoliczni twórcy rękodzieła pokazali swoje wyroby na jarmarku, a dzięki pasiece Krystyny i Stanisława Waraksów mieliśmy możliwość degustacji przepysznych miodów. Dziękujemy również pasiekom z Głogowa: Bazylego Chomiaka oraz Krystyny i Stanisława Grabowskich za podarowanie uczestnikom zawodów słoików wypełnionych pszczelą słodkością.
Impreza zakończyła się późnym popołudniem, a wszyscy opuszczali hipodrom we wspaniałych nastrojach.

Zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez "11 Izerską".

KJ 11 Izerska

Tagi: · konkurs

Linki: · Końska gracja i precyzja woźniców · www.kj11izerska.pl.tl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: drabiny jezdne wczasy w Egipcie odżelaziacze sprzątanie Wrocław