ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Artystyczne buzowanie

Napisany: 2011-08-17

Artystyczne buzowanie

Młodzi ludzie wychowani w Wolimierzu, chcą działać w Górach Izerskich i pokazać kolejnemu pokoleniu możliwości tej krainy

Plakat warsztatów stworzyli uczestnicy

Wraz z przyjaciółmi z rodzinnej wsi napisaliśmy program cyklu spotkań, który właśnie zrealizowaliśmy. Przez sześć miesięcy młodzież z Wolimierza, Czerniawy-Zdrój i innych okolicznych miejscowości spotykała się na Stacji Wolimierz podczas projektu "ARTbuzz..." realizowanego w ramach programu "Równać Szanse". Uczestnicy poznawali sztuki performatywne: taniec, pantomimę, akrobatykę powietrzną czy teatr ruchu. Brali także udział w warsztatach plastycznych i scenograficznych, układaniu choreografii, zabawie w charakteryzację, tworzeniu muzyki z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii, zajęciach DJ'skich. Kolejne etapy przybliżały widowisko teatralne.

Poza nabyciem konkretnych umiejętności i zdobyciem ciekawej wiedzy, celem projektu było zniesienie bariery w nawiązywaniu przez młodzież kontaktów z lokalnymi twórcami, których w naszej okolicy jest wielu. Działania zrealizowane podczas projektu pokazały młodzieży możliwości korzystania z doświadczeń osób, które osiągnęły sukces. Zajęcia zainspirowały uczestników do podejmowania własnych prób realizacji swoich pomysłów. Udział w projekcie udowodnił młodym, że potencjał tkwi w nich samych - nieważne czy pochodzisz ze wsi czy z miasta. Podczas sesji fotograficznych, które pod okiem profesjonalistów wspólnie realizowaliśmy, każdy mógł stać się gwiazdą. Prawdziwa frajda!

"Równać Szanse" jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności zarządzanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Misją programu jest wyrównanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z terenów wiejskich i małych miast. Fundusze na realizację projektu "ARTbuzz..." na Stacji Wolimierz pozyskaliśmy we współpracy ze Stowarzyszeniem Unia Izerska. Za te środki, poza zrealizowaniem cyklu spotkań, pozyskaliśmy też efekty materialne - mamy projektor, dzięki któremu obejrzeliśmy filmy z dziedziny cyrku i tańca. Odtąd kino na Stacji może działać cały rok! Zbudowaliśmy też ogromną metalową konstrukcję do akrobatyki powietrznej. Można ją transportować i nasza młodzież będzie podróżować ze spektaklem akrobatycznym po Polsce i świecie.

Patrząc na entuzjazm uczestników oraz ich rodziców planujemy już kolejne wspólne projekty. Czekamy z niecierpliwością na propozycje młodzieży, która teraz już wie, że wprowadzanie idei w życie zaczyna się od jej głośnego wypowiedzenia.
Zachęcamy też inne grupy młodzieży do wymyślania i pisania projektów. Korzystajcie z funduszy programu "Równać szanse" - warto!

Wiktoria ze Stacji Wolimierz

Tagi: · las

Linki: · Warsztaty na Stacji · Odjechana Stacja Wolimierz · www.stacja.wolimierz.info.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wczasy w Grecji drabiny jezdne wczasy w Egipcie sprzątanie Wrocław