ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Wehikułem czasu

Napisany: 2022-08-29

Wehikułem czasu

Opolno znów przypomni czar Bad Oppelsdorf

Stowarzyszenie NA TRÓJSTYKU wraz z sołtysem Opolna Anną Wilczyńską, zapraszają na plenerowe spotkanie z historią (źródło: Na Trójstyku)

Gwoździem tegorocznego pikniku z historią w tle będzie odsłonięcie muralu U źródeł zdroju autorstwa Radosława Barka. Przedstawia on motyw konstrukcji przysłupowej połączony z wedutą osadzoną w realiach XIX-wiecznego kurortu, z czasów świetności dzisiejszego Opolna, dawnego Bad Oppelsdorf.

Spacery ścieżką historyczną, którą okraszają tablice opisujące historię zabudowy pensjonatowej, warsztaty dla dzieci przezentujące im zabawy sprzed 100 i więcej laty, stylizowane stragany, dawna muzyka, taniec, parady uliczne, a wreszcie prezentacja rzemiosł i techniki dawnej fotografii oraz sztuki kulinarnej — to wszystko przywróci niepowtarzalny urok dawnego kurotu.

WEHIKUŁEM CZASU 3 września 2022 r. w Opolnie k. Bogatyni

Tego dnia ruch kołowy w miejscowości zostanie ograniczony, aby w pełni cieszyć się dawnym spokojem i Alei Kasztanowej — onegdaj promenady, którą przechadzali się kuracjusze Saskich cieplic. Owszem, tu i ówdzie przemknie automobil, ale raczej po to li-tylko by zadac szyku i stworzyć okazję do fotografii.

Retro-moda to przygoda! (źródło: Na Trójstyku)

Piknik historyczny będzie kontynuacją retro-festynów organizowanych przez lokalną społeczność od kilku lat. Uczestnicy tradycyjnie przyjdą ubrani w stroje sprzed 100-150 lat — będzie jak zwykle pyszna zabawa w historię.

red.

Tagi: · Górne Łużyce · retro · Bogatynia

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych wyposażenie magazynów safari Kenia sprzątanie Wrocław