ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Spójrzcie na Karkonosze

Napisany: 2022-02-10

Spójrzcie na Karkonosze

Dwa tygodnie (z małym ogonkiem) pozostało by zobaczyć wspaniałe góry!

Jeden z autorów wystawianych fotografii — Tomasz Mielech, prezentuje fotografie Ewy Andrzejewskiej

Wystawa w jelenigórskiej Galerii BWA — Karkonosze. Fotografia 1945-2021 — to wielka kolekcja złożona z dorobku kilkudziesięciu polskich i czeskich fotografików, przez 76 lat szukających w górach fotograficznego Yeti. Wystawa jest tak bogata, że nie zmieściła się w galerii przy Długiej (wcale niemałej) i część ekspozycji wystawiana jest w Galerii na Górze Muzeum Karkonoskiego (przy ul. Matejki 28).

"Wystawa porusza problem różnych sposobów rejestracji Karkonoszy w fotografii czarno-białej, tradycyjnej. W historii sztuki stanowi ewenement wybitny, wyjątkowy i ponadlokalny", zachwalają organizatorzy. Nikt lepiej na wystawę nie zaprosił niż jej kuratorka, Joanna Mielech:

Czy rozbudziła Wasze apetyty? Jeśli wciąż nie jesteście przekonani by poświęcić godzinkę, może półtorej, na obejrzenie Karkonoszy w najpiękniejszych czarno-białych kadrach, to może przekona Was album?

Album KARKONOSZE. FOTOGRAFIA 1945-2021. Fotografia klasyczna

Ukazał się w ubiegłym tygodniu. W syntetycznym, przemyślanym układzie podsumowuje historię fotografii Karkonoszy w Polsce i Czechach. Poza najpiękniejszymi obrazami utrwalanymi w ciągu 8 dekad przez 80 fotografów, zawiera także wypowiedzi specjalistów w dziedzinie historii fotografii oraz materiały z sympozjum naukowego Genius LOci przeprowadzonego w ramach programu Handmade Photography.

Album, co może zaskakujące, lecz jakże miłe, jest dostępny dla każdego! Wystarczy sobie pobrać ze strony galerii: KARKONOSZE – Fotografia 1945-2021.

Wystawa czynna jest jeszcze tylko do 26 lutego 2022 r. w BWA przy ul. Długiej 1 w Jeleniej Górze (wejście od Placu Ratuszowego). Wystawę przygotowało Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze, kierowane przez Luizę Laskowską, w partnerstwie z Oblastní galerie w Libercu, pod zarządem Pavla Hlubučka. Handmade Photography współfinansowany przez: Unię Europejską poprzez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020, budżet państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa oraz Miasto Jelenia Góra.

red.

Tagi: · Karkonosze · wystawa fotograficzna · Jelenia Góra

· galeria-bwa.karkonosze.com

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław