ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Szosowi gotowi do jazdy

Napisany: 2020-06-26

Szosowi gotowi do jazdy

Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie Cykl PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk

(Źródło: Grabek Promotion)

Gładkich i równych asfaltowych dróg na Dolnym Śląsku wciąż przybywa, ale w tym sezonie były one dla kolarzy jedynie areną treningową. Wreszcie można pomyśleć o ściganiu. Szosowy Klasyk w Szklarskiej Porębie zainauguruje tegoroczne zmagania w ramach cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Wracamy do normalności – ostrożnie, rozsądnie i bezpiecznie oraz zgodnie z sanitarnymi wymogami. Dolnośląski cykl szosowych wyścigów dla amatorów miał się rozpocząć już dawno, ale ze zrozumiałych względów startuje dopiero 5 lipca o godz. 11. Zatem początek w górach!

(Źródło: Grabek Promotion)

Tradycyjnie kolarze ścigać się będą na dwóch dystansach. Na przepięknej i widokowej trasie przez Góry i Pogórze Izerskie. Start honorowy przy SKI Arenie Szrenica w Szklarskiej Porębie, a ostry z Piechowic, przez Starą Kamienicę, Grudzę, Rębiszów, Gierczyn i Świeradów–Zdrój. Na koniec długi finisz i meta na Wielkim Zakręcie, zwanym Śmierci, nad Szklarską Porębą. Dystans FUN to 53 km, a PRO — 72 km. Suma przewyższeń na każdym dystansie znacznie przekroczy 1000 m.

(Źródło: Grabek Promotion)

(Źródło: Grabek Promotion)

Zapisy do wyścigu kończą się już w niedzielę 28 czerwca o godzinie 2359. Została więc chwila na decyzję o starcie. Wyjątkowo nie będzie w tym roku możliwości zapisania się, ani opłacenia startu w dniu zawodów.

Zawodnicy i zawodniczki zostaną podzieleni na kilka grup, w których może się znajdować maksymalnie 150 osób. Poszczególne starty będą poprzedzone odpowiednio długimi przerwami, a strefa startu będzie cyklicznie dezynfekowana. Podział na grupy zostanie opublikowany 30 czerwca. Zawodnicy zobowiązani będą do zakrywania ust i nosów przed zawodami (również na starcie) i po zakończeniu wyścigu. W trakcie jazdy zasłanianie twarzy nie będzie konieczne i wymagane. Organizatorzy zadbają o odpowiednie oddalenie od siebie poszczególnych elementów i stref wyścigu, o dezynfekcję, maksymalne rozproszenie zawodników i brak obecności kibiców na starcie i mecie.

(Źródło: Grabek Promotion)

Aby maksymalnie ułatwić odbiór numerów startowych biuro zawodów zaczyna pracę już od najbliższego weekendu, a więc tydzień przed zawodami. Organizatorzy zapraszają do Interferie Sport Hotelu BORNIT w Szklarskiej Porębie w sobotę i niedzielę (27 i 28 bm.) w godzinach 10-16. Od poniedziałku 29 czerwca do 2 lipca biuro będzie działać w siedzibie organizatora Szosowego Klasyka i Bike Maratonu w Jeleniej Górze, przy ul. Karola Miarki 42, w godzinach 10-15. W przeddzień zawodów 4 lipca, numery będą wydawane na miejscu startu, na terenie SKI Areny Szrenica w godz. 17-21, po zakończeniu Bike Maratonu. Organizatorzy proszą by nie przyjeżdżać po numer przed godziną 17.
W dniu zawodów biuro będzie czynne od 8 do 1030, ale tego dnia nie będzie już zapisów, bo rejestracja kończy się już 28 czerwca minutę przed północą.

Źródło: Grabek Promotion

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne blokady skrzyni biegów regały magazynowe sprzątanie Wrocław