ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Skwituj 8 stówek miasta

Napisany: 2020-06-12

Skwituj 8 stówek miasta

Dolnośląska Grupa Literacka NURT zaprasza do wspólnego, kreatywnego świętowania 800-lecia Lubania

Lubań — ośmiowiekowe miasto — zasługuje na wyjątkowe uczczenie

Chyba większość z nas przyzna, że osiem stuleci to wyjątkowa okazja do świętowania? Dlatego DGL NURT, we współpracy z lubańskim Klubem Liderów Młodzieżowych, ogłosiło 2 otwarte konkursy pod hasłem MIASTU NA URODZINY – 800-LECIE LUBANIA:
1. LITERACKI — dla dzieci, młodzieży i dorosłych
2. PLASTYCZNY (na kolaż) — dla dzieci i młodzieży.

W literackim możemy zgłosić utwór w dowolnym stylu (prozatorski lub poetycki), lecz ściśle związany tematycznie z Lubaniem. Wszak to na urodziny miejskości. Zgłosić do konkursu może się każdy, kto ukończył 18 lat życia i mieszka na Śląsku Dolnym. Regulamin i oświadczenie uczestnika znajdziemy na stronie Miasta Lubań.

Plastyczny, skierowany do młodych mieszkańców naszego górnołużycko-śląskiego kraju, także musi odwoływać się do Lubania i miasto przedstawiać w roli głównej. Prace plastyczne muszą być wykonane w technice techniką kolażu (wyłącznie!). Zgłaszać prace mogą dzieci od 6 roku życia aż do młodzieży w studenckim wieku lat 24, zamieszkujący Lubań i powiat lubański.Regulamin i oświadczenie uczestnika znajdziemy na stronie Miasta Lubań.

Termin zgłaszania prac upływa 30 czerwca 2020 r. Laureaci zostaną uhonorowani upominkami rzeczowymi i pamiątkowymi dyplomami. Najlepsze zaś prace literackie zostaną opublikowane w pokonkursowym almanachu.

Organizatorem konkursu jest Dolnośląska Grupa Literacka NURT, we współpracy z Klubem Liderów Młodzieżowych w Lubaniu i przy wsparciu Miasta Lubań za pośrednictwem Łużyckiego Centrum Rozwoju.

Konkursy są organizowane w ramach projektu MIASTU NA URODZINY – 800-lecie Lubania – ONLINE z programu Dolnośląskie Małe Granty. Operatorem Programu jest Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych. Dolnośląskie Małe Granty są dofinansowane ze środków budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Z Dolnośląską Grupą Literacka NURT najłatwiej skontaktować się poprzez e-pocztę: dgl.nurt@gmail.com .

Źródło: P-ZFST POGRANICZE

Tagi: · Lubań

· luban.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław