ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Izerski super Stóg

Napisany: 2018-10-09

Izerski super Stóg

Runner's World Super Bieg 2018 na mecie! Finał w Świeradowie-Zdroju

Jeden z najbardziej wyczekiwanych biegów cyklu RWSB. Nie tylko dlatego, że był ostatnim. 4F Świeradów RUN, który kończy rywalizację w ramach cyklu, cieszy się znaczną popularnością. Do Świeradowa-Zdroju przyjeżdżają zbierający punkty do klasyfikacji generalnej cyklu oraz chcący po prostu przebiec widokową trasę. Miejsca na start znów rozeszły się jak świeże bułeczki. Wspaniała pogoda jesiennej soboty była zaś pierwszą nagrodą. Trudy wspinaczki na górną stację kolei gondolowej SKI&SUN w promieniach Słońca były przyjemniejsze. Meta opodal wierzchołka Stogu Izerskiego sprawiła, że przewyższenie na dystansie 15 km sięgnęło 630 m. Był też bieg na dystansie 10 km ‒ również pod górę. Oba te dystanse są biegami alpejskimi. Był jeszcze jeden dystans ‒ krótki bieg na 2700 m, dający szansę na zapoznanie się ze świeradowskimi run trackami, oznakowanymi, jednokierunkowymi biegowymi trasami, które czekają na biegaczy cały rok, tuż obok stoku narciarskiego i kolei SKI&SUN.

Na dystansie 15 km najlepszy okazał się jeden z czołowych w ostatnich latach biegaczy górskich w Polsce, Miłosz Szcześniewski z Salco Garmin Team. Drugi był doskonale znany z tras RWSB Jacek Jolibski reprezentujący biegamdlazdrowia.pl, a trzeci ‒ Marcin Wróbel, również regularnie biegający w cyklu. Karolina Obstój z Sobas Team zdeklasowała rywalki wygrywając wśród pań. Jej czas uplasował ją na wysokim, 17. miejscu w klasyfikacji open. Ponad osiem minut później do mety dobiegła druga w żeńskiej klasyfikacji Diana Potęga, a trzecia była Beata Dereń z LKS Iskra Jaszkowa.

Wcześniej na mecie pojawiła się oczywiście czołówka alpejskiej rywalizacji na 10 km. Najszybszy okazał się Radosław Nowocin. Drugi był Bartosz Misiak z Alpin Sport Team, a trzeci Wojciech Maślanka w barwach UKS Ludwikowice Kłodzkie. Katarzyna Ślusarczyk (Olszyna Biega) była najszybszą kobietą na tym dystansie, o 10 sekund wygrywając z Kingą Gomołysek z zespołu Montain Power. Trzecie miejsce na podium wywalczyła Teresa Krajewska-Wiśniak.

Najlepszymi biegowymi zespołami okazały się być Sobas Team na na 15 km i UKS Ludwikowice Kłodzkie na 10.
W ramach biegu na 10 km rozegrany został też Bieg o Puchar Nadleśniczego. W odrębnej rywalizacji leśników najszybszy był Radosław Boniec.

Bieg na 2,7 km wygrał Patryk Pieniążek wspierany przez KGHM ZG Run Ratownicy Rudna przed Januszem Wojnarowiczem z Edi Team Zgorzelec i Tomaszem Krzysztofem (Sobas Team).
Wśród pań pierwsze miejsce przypadło Zofii Chorostkowskiej, drugie Natalii Chorostkowskiej ‒ obie z Nowosolskiej Grupy Biegowej, a trzecie Teresie Hetner (KB Wikon Nowa Sól).

Drogi powrotnej zawodnicy nie musieli pokonywać biegiem. Nawet marszem. Wszyscy zawodnicy mieli zagwarantowany pakietem startowym gratisowy powrót koleją gondolową SKI&SUN, a na dole czekało pyszne pasta party i dekoracja najlepszych. Najpierw oczywiście dekorowano zwycięzców biegu 4F Świeradów RUN na wszystkich dystansach, a potem nadszedł czas na dekorację w klasyfikacji generalnej Runner's World Super Biegu 2018 i podsumowanie startów we wszystkich sześciu biegach cyklu.

Chcących jeszcze pobiegać, ale nie w górach, organizatorzy RWSB zapraszają na wyjątkowy, bo wieczorny Bieg Niepodległości ulicami Jeleniej Góry. Start 10 listopada o godz. 17.

Źródło: superbieg.pl

Tagi: · Stóg Izerski · Świeradów-Zdrój · sport

Linki: · Stóg · superbieg.pl · skisun.pl · stogizerski.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław