ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Nadnyska wielokultura

Napisany: 2017-05-15

Nadnyska wielokultura

Wielokulturowość się źle kojarzy? Tylko tym, którzy nie rozumieją co oznacza

W niedzielę, 21 maja przypada Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej UNESCO. Kolorowy, rodzinny Piknik Kultury w Görlitz będzie dzień ten wypełniał stosowną treścią. Przez całe popołudnie, od godz. 14 do 19 łąka przed teatrem w Görlitz będzie tętnić sztuką w wykonaniu najmłodszych i nieco starszych artystów z Görlitz i Zgorzelca.

Piknik kultury w Görlitz (fot. Florian Gaertner, źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.)

Pokazy cyrkowe, taneczne i teatralne na dużej scenie to tylko reprezentacja atrakcji przygotowanych dla gości. Liczne organizacje i grupy pokazą swe inicjatywy oraz zaproszą uczestników do spróbowania sił podczas warsztatów zrób to sam.
Tegoroczna, piąta już edycja pikniku, odbędzie się w ścisłej współpracy z tradycyjnym trójnarodowym festiwalem sztuki dziecięcej PAUZA NA SZTUKĘ. Organizatorem jest stowarzyszenie Meetingpoint Music Messiaen. Dzięki kooperacji na Pikniku również młodzi artyści z Polski i Czech będą mieli okazję zaprezentować swoje rozmaite talenty.
Nie lada gratką będzie także występ polsko-niemieckiej grupy cyrkowej Cyrkus w sklepie. Zaprezentuje się we wieńczącej sezon artystyczny sztuce W grocie Króla Gór. Oprócz tego Cyrkus zaprosi zainteresowanych do wypróbowania się w niełatwej, ale przynoszącej mnóstwo frajdy, sztuce cyrkowej.

Piknik kultury w Görlitz (fot. Florian Gaertner, źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.)

Jednym z ważniejszych punktów piknikowego programu będzie finisaż działania Görlitzer ART. W ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 przez ostatni rok w przestrzeni publicznej Görlitz prezentowano dzieła sztuki młodych artystów z Wrocławia i Dolnego Śląska. Podczas finisażu obecni będą sami autorzy dzieł oraz partnerzy programu. Ciekawą atrakcją będzie warsztat malowania ciała, prowadzony przez zespół festiwalu sztuki współczesnej ZUKUNFTSVISIONEN (pol. Wizje Przyszłości), który odbędzie się w Görlitz od 20 do 27 maja.

Piknik kultury w Görlitz (fot. Florian Gaertner, źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.)

Zatem nie zastanawiajcie się zbyt dlugo, tylko bierzcie koc i kosz z przekąskami, aby rozkoszować się majowym popołudniem przy dźwiękach i akrobacjach lokalnych artystów. Wspólnie podczas Pikniku pokarzemy jak wielką wartość dla miasta Görlitz-Zgorzelec ma jego wielokulturowość!

Wydarzenie moderowane będzie w dwóch państwowych językach z obu brzegów Nysy, a więc polskim i niemieckim. Organizatorem Pikniku Kultury jest stowarzyszenie Philharmonische Brücken we współpracy z Teatrem Gerharta Hauptmanna Görlitz-Zittau.

A jeśli masz ochotę pokazać swój talent na Pikniku Kultury – napisz na adres: info@themusicoint.net lub zadzwoń pod numer (0) 049 3581 661269.

Do zobaczenia w Görlitz!

Źródło: MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V.

Tagi: · Zgorzelec · wydarzenia kulturalne

Linki: · Wiosna z Meetingpoint · Chung meets Messiaen · Sztuka na przerwie · www.meetingpoint-music-messiaen.net

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław