ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki

• start  » Było  » Pierwsza piątka

Napisany: 2016-01-26

Pierwsza piątka

Pierwszy bieg w cyklu Enervit Classic 5-10-15 rozegrano w sobotę na Polanie Jakuszyckiej w Górach Izerskich

(fot. Michał Luch)

Piotr Michałek (Jaworzynka) i Katarzyna Witek (Warszawa) z teamu nabiegowkach.pl, zwyciężyli w biegu narciarskim na 5 kilometrów techniką klasyczną.

Rywalizowało 182 biegaczy z Polski i Czech na dwuipółkilometrowej pętli, którą pokonali dwukrotnie. Trasa była dość wymagająca, pełna krótkich podbiegów, zjazdów i zakrętów. Wytyczona na Polanie Jakuszyckiej i w pobliskim lesie "nie zabrała" pozostałych około 50 km tras przygotowanych przez stowarzyszenie BIEG PIASTÓW. Mogli biegać po nich wyposażeni w biegówki turyści, co też tłumnie uczynili. A zawody zostały rozegrane w świetnej, przyjacielskiej atmosferze.

Enervit Classic 5-10-15 to cykl trzech biegów narciarskich na 5, 10 i 15 km. Rozgrywany jest po raz drugi. Udział w nim można potraktować jako przygotowanie do startu w Biegu Piastów na początku marca.
Kolejne biegi Enervit Classic odbędą się 31 stycznia na dystansie 10 km i 13 lutego na 15 km. Zapisy na bieg-piastow.pl i na datasport.pl.

Organizatorem Enervit Classic 5-10-15 jest stowarzyszenie BIEG PIASTÓW.

Źródło: stow. BIEG PIASTÓW