ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Czarny Nosal także nad Nysą

Napisany: 2016-01-18

Czarny Nosal także nad Nysą

Zagrają w sobotę w Lubaniu, a w piątek w Zgorzelcu

Darek Czarny i Rafał Nosal zagrają w Zgorzelcu

CZARNY NOSAL pod przekorną nazwą kryje duet pochodzący z Kędzierzyna-Koźla. Oryginalny głos i przepiękne piosenki Rafała Nosala połączone z eksperymentującą (elektryzującą!) gitarą Darka Czarnego, tworzą niepowtarzalną całość.

Darek Czarny z zespołem Stare Dobre Małżeństwo współtworzył nagrania sześciu płyt z ostatnich lat, niosących do naszych uszu poezję J. Rybowicza oraz B. Loebla. D. Czarny współpracował też z Tomaszem Szwedem, uczestnicząc w nagraniach kilku jego płyt. Koncertował z G. Hamiltonem V i wielkimi muzykami sceny Country. Jest muzykiem, wokalistą, aranżerem i kompozytorem grającym na gitarach akustycznych, gitarze dobro, mandolinie, lap steel. Aktualnie Darek Czarny jest wokalistą i gitarzystą zespołu "U studni", który współtworzą byli muzycy Starego Dobrego Małżeństwa.

Rafał Nosal to muzyk o niezwykłej wrażliwości, autor piosenek i kompozytor. Jest przede wszystkim liderem oraz założycielem pochodzącej ze Śląska Grupy Bohema. Właśnie z Bohemą wydał dwie płyty: "Niepogoda na sny" (2005) i "Niech tak zostanie..." (2007). Zagrał wiele koncertów w Polsce i zagranicą, a także otrzymał wiele nagród. Jest finalistą "Debiutów" Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz Międzynarodowego Vena Festiwal.

Duet CZARNY NOSAL zagra w zgorzeleckim Domu Kultury 29 stycznia 2016 r., o godz. 1830. Bilety w przedsprzedaży od 20 stycznia br. w domu kultury oraz w dniu koncertu po 25 zł.

Dzień później, 30 stycznia 2016 r. Czarny i Nosal wystąpią podczas koncertu charytatywnego w lubańskim Domu Kultury. Grać będą wraz z zespołem Bez Nazwy Lirycznie na rzecz OLUSIA SZYMAŃSKIEGO. Mieszkańca Lubania, który cieszy się światem zaledwie od 2,5 roku. Jest chory na nowotwór oka. Na pewno zachęceni koncertem zgorzeleckim zechcecie posłuchać ich po raz drugi i pomóc małemu Olkowi.

Źródło: MDK Zgorzelec

Tagi: · koncert · wydarzenia kulturalne

Linki: · Świat oczami Olusia · mdk.zgorzelec.eu

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe blokady skrzyni biegów sprzątanie Wrocław