ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » Finał cyklu - koniec zawodów

Napisany: 2015-03-12

Finał cyklu - koniec zawodów

Wielkie emocje w finale cyklu Salomon Nordic Sunday

Puchary SNS czekają na zwycięzców (fot. Stacja Jakuszyce)

Łukasz Bronowicki i Ewa Szmel w stylu klasycznym oraz Radek Sretr i Joanna Badacz w stylu dowolnym, wygrali finałowe zawody z cyklu Salomon Nordic Sunday.

Walka 8 marca 2015 r. była niesamowita. Szczególnie o wygraną w kategorii M3 w łyżwie! Na ten pojedynek czekali wszyscy – Tomasz Kałużny kontra Jakub Mroziński. Obaj przed biegiem mieli tyle samo punktów i… na metę wpadli razem. Ostatecznie obaj zostali sklasyfikowani na drugim miejscu ex aequo w niedzielnym biegu i… na pierwszym miejscu w swojej kategorii w klasyfikacji generalnej!

Walka obu na mecie była niezwykle pasjonująca. Na prostej przeciwległej do mety, czyli na tzw. rolkostradzie prowadził Tomek Kałużny, ale Kuba Mroziński był tuż za jego plecami. Na finałową prostą Kałużny wbiegł pierwszy. Mroziński przeskakiwał z lewej na prawą i znów na lewą, próbując wyprzedzić swojego rywala. Ale ostatecznie mu się to nie udało. Wyrzutem nogi na linię mety udało mu się jednak zrównać z rywalem i obu zapisano ten sam czas: 38'4".

Wszyscy zawodnicy i kibice, tak skupili się na rywalizacji o wygraną w kategorii M3, że prawie niezauważony na linkę mety wbiegł zwycięzca – Czech Radek Sretr, który na finiszu pojawił się blisko dwie minuty przed następnymi zawodnikami.
U pań, po raz kolejny w tym sezonie bezkonkurencyjna okazała się Joanna Badacz z Piechowic, następną na mecie wyprzedzając aż o minutę i 44 sekundy.

Niemal dwie setki biegaczy ruszyło w ostatnim biegu sezonu SNS (fot. Stacja Jakuszyce)

Skoro nietypowo rozpoczęliśmy relację od biegu łyżwą, to czas na opisanie klasyka. Tu u panów także trwała walka do ostatnich metrów, choć już nie tak zacięta, jak w parze Kałużny – Mroziński. Po raz czwarty z rzędu wygrał Łukasz Bronowicki z Jeleniej Góry. Z maksymalną ilością punktów 1 600 (4 × 400) wygrał klasyfikację generalną w kategorii M3, osiągając oczywiście najlepszy wynik ze wszystkich klasyków.
Drugi na mecie w Dzień Kobiet był Piotr Michałek z Jaworzynki, który do Bronowickiego stracił zaledwie sekundę. Tym samym potwierdził wygraną w klasyfikacji końcowej kategorii M4.

U pań najbardziej pasjonująco zapowiadała się walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej kategorii K3. Przed niedzielnym biegiem Paulina Szopińska oraz Monika Judka miały tyle samo punktów. Zwycięstwo dawało jednej z nich pierwsze miejsce w końcowym zestawieniu. Ostatecznie Paulina Szopińska okazała się lepsza od M. Judki aż o blisko 2'30" minuty. Jednak nie była pierwsza w dzisiejszym biegu. Musiała po raz kolejny uznać wyższość starszej koleżanki z teamu – Ewy Szmel, która przybiegła na metę półtorej minuty przed P. Szopińską.

Warto jeszcze wspomnieć o klasyfikacji open, czyli bez podziału na wiek. Przypomnijmy, że aby znaleźć się w tej klasyfikacji należało zaliczyć cztery z pięciu biegów w sezonie 2014/15.
W biegach stylem klasycznym wśród panów najlepszy był oczywiście Łukasz Bronowicki z kompletem 1 600 punktów. Drugi był Piotr Michałek mający na koncie 1 554 pkt., a trzeci Tomasz Bieniek (Ciechanowice) – 1 493. Tuż za podium uplasował się Władysław Olszowski (Międzybrodzie Bialskie), który przegrał podium o zaledwie punkt!
Wśród pań Paulina Szopińska "zrewanżowała się" Ewie Szmel za niedzielną przegraną i wygrała generalkę o 6 punktów. Uzyskała łącznie 1 167 (Szmel 1 166). Trzecia Monika Judka uzbierała 1 154 punktów.

Ku mecie... Kolejne starty jesienią 2015 r. (fot. Stacja Jakuszyce)

Łącznie w finałowych biegach wystartowało 178 osób: 120 w klasyku oraz 58 w łyżwie.
Warunki nie były najłatwiejsze, ponieważ przy plusowej temperaturze i świecącym słońcu w wielu miejscach śnieg był już miękki i dosłownie przytrzymywał narty.

Wyniki dzisiejszego biegu znajdziecie pod adresem http://online.datasport.pl/results1404/index.php ,a klasyfikację generalną - http://online.datasport.pl/sns1415/

Po dekoracji zwycięzców biegów 8 marca 2015 r., odbyła się dekoracja zwycięzców całego sezonu. Laureaci z podium w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymywali w nagrodę talony na zegarki sportowe marki Suunto. Za pierwsze miejsce zegarek Suunto Ambit, za drugie - Suunto Quest, a za trzecie - Suunto M5.

Źródło: Redakcja Salomon Nordic Sunday

Zima dobiega do mety

Niedzielny finał powoli zamyka cykl zawodów sportowych na izerskich trasach biegowych. Jeszcze tylko w sobotę 14 marca 2015 r. zostanie rozegrana dogrywka cyklu Enervit Classic 5-10-15.
Sezon narciarski w Górach Izerskich dobiega końca i choć najpewniej pogoda pozwoli na narciarskie biegi co najmniej kilka tygodni – poważne zawody już nie będą rozgrywane.

red.

Tagi: · biegówki · narty biegowe · Jakuszyce

Linki: · Finał z Samolotem · Polskie wojsko zwyciężyło · Szybki bieg na Orle · www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław