ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

• start  » Było  » Finał cyklu, ale nie koniec biegania

Napisany: 2015-02-20

Finał cyklu, ale nie koniec biegania

5-10-15 ... Enervit Classic - finał cyklu na biegówkach

Przy pięknej słonecznej pogodzie w Jakuszycach, z udziałem 170 zawodników, rozegrano finał cyklu Enervit Classic 5-10-15 w narciarstwie biegowym. Na dystansie prawie 17 kilometrów wygrali Natalia Grzebisz i Czech Daniel Slechta. W całym cyklu wygrali Slechta i Paulina Szopińska.

(fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów)

Cykl składa się z trzech biegów: na 5 i 10 km (rozegrane w styczniu) oraz finału na 17 km, rozegranego 14 lutego 2015 r. W finale na metę niemal jednocześnie wpadła trójka zawodników: Dan Slechta, Daniel Iwanowski i Radek Sretr. Pierwszy linię mety przekroczył Iwanowski, ale jako że czas był mierzony netto (indywidualnie dla każdego zawodnika), to ostatecznie zwycięzcą został Slechta.

- Warunki nie były dziś najłatwiejsze, jeżeli chodzi o smarowanie - mówił siódmy na mecie Mariusz Dziadkowiec-Michoń. - Momentami w torach był lód, a na trasie wokół Kozińca, śnieg był znacznie bardziej "tępy".
- Warunki były zróżnicowane, ale takie same dla wszystkich - dodał Tomasz Kałużny, przedstawiciel głównego sponsora cyklu, czyli firmy Enervit. Dziś był szósty na mecie, a w całym cyklu zajął trzecie miejsce.

Wśród kobiet zwycięstwo Natalii Grzebisz (AZS AWF Katowice) było bezapelacyjne. Drugą na mecie Ewę Szmel wyprzedziła o ponad 6 minut.
Po zawodach, a przed dekoracjami, wszyscy zawodnicy odśpiewali gromkie "Sto lat" Tomaszowi Kałużnemu, który odchodził 35. urodziny.
Osoby, które startowały dwa razy, a chcą zaliczyć pełen cykl i skompletować medal (złożony z trzech mniejszych), mogą wystartować w dogrywce, która odbędzie się 14 marca na Polanie Jakuszyckiej. Wtedy trzeba będzie pokonać brakujące 5 km (jedno okrążenie), 10 km (dwa okrążenia) lub 15 km (trzy okrążenia). Zapisy będą przyjmowane na stronie www.bieg-piastow.pl .