ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Tymczasem w Kopańcu...

Napisany: 2018-12-02

Tymczasem w Kopańcu...

Młodzież z 20 państw europejskich spotkała się na seminarium by wymienić doświadczenia i dobrze się poznać

Międzynarodowe seminarium w Kopańcu w ramach programu Erasmus+ to okazja by wymienić doświadczenia i dobrze się poznać (źródło: HARMONIA KULTURY)

Sezon PERSKIEGO IZERSKIEGO, czyli Izerskiego Jarmarku Cudów zakończył się we wrześniu. Jednak organizatorzy – Fundacja Harmonia Kultury, tego wyjątkowego cyklu spotkań, lokalnego handlu i dobrej konsumpcji, przypominają, że to przedsięwzięcie współtworzy lokalna społeczność. Zwracają się więc do wszystkich jej członków z prośbą o podsyłanie dobrych rad, rekomendacji, wskazówek lub inspiracji na rok następny. Zadbajmy o to, by każdy PERSKI IZERSKI obfitował w same niezwykłości – zarówno te kulinarne i rękodzielnicze, jak i społeczne.

Największą niezwykłością minionego sezonu było niewątpliwie międzynarodowe seminarium "Contact Making Seminar - LOCALizer – Erasmus+ projects for local community activation". Odbyło się w Kopańcu od 13 do 17 lipca 2018 r.
Wzięło w nim udział 32. przedstawicieli organizacji pozarządowych z 20 państw: Albanii, Armenii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Niemiec, Gruzji, Grecji, Włoch, Węgier, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Macedonii, Rumunii, Hiszpanii, Serbii, Portugalii, Polski, Turcji oraz Ukrainy.

Uczestnicy warsztatów w Kopańcu mieli możliwość nie tylko zaprezentować swoje organizacje, podzielić się dobrymi praktykami i bezcennym doświadczeniem, ale również poznać lokalną społeczność i wspólnie rozegrać lokalne mistrzostwa w piłce nożnej (źródło: HARMONIA KULTURY)

"Contact Making Seminar - LOCALizer – Erasmus+ projects for local community activation” to przede wszystkim okazja do stworzenia uczestnikom przestrzeni dla lepszego wzajemnego poznania się, by realizować w przyszłości partnerskie działania w ramach Erasmus+. Nawiązanie znajomości pomiędzy przedstawicielami państw Unii Europejskiej z tymi spoza UE, wymiana dobrych praktyk i pomysłów, zainspirowania i zmotywowania osób pracujących z młodzieżą do nowych działań – to główne zamierzenia seminarium.

Erasmus+ jest programem Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych i jest wynikiem połączenia europejskich inicjatyw realizowanych przez Komisję Europejską w latach 2007-13: "Uczenie się przez całe życie", "Młodzież w działaniu", Erasmus Mundus, Tempus, Alfa, Edulink, oraz programów współpracy z krajami uprzemysłowionymi w dziedzinie szkolnictwa wyższego. W Polsce agencją programu Erasmus+ jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

LOCALizer – Erasmus+ w Kopańcu zorganizowała fundacja HARMONIA KULTURY, wraz z ekipą Perskiego Izerskiego i DOLINĄ HARMONII (źródło: HARMONIA KULTURY)

Podczas seminarium w Kopańcu uczestnicy mieli możliwość nie tylko zaprezentować swoje organizacje, podzielić się dobrymi praktykami i bezcennym doświadczeniem, ale również poznać lokalną społeczność i wspólnie rozegrać lokalne mistrzostwa w piłce nożnej. Efektem seminarium jest krótki wideoreportaż, zawierający również rady doświadczonych pracowników społecznych jak stworzyć programy dobrej jakości.
Jego premiera odbyła się w trakcie Perskiego Izerskiego, a towarzyszyły temu warsztaty na temat programu Erasmus+.

"LOCALizer – Erasmus+" w Kopańcu zorganizowała fundacja HARMONIA KULTURY, wraz z ekipą Perskiego Izerskiego i DOLINĄ HARMONII.

red.

Tagi: · Kopaniec

Linki: · Osada średniowieczna w Kopańcu · Kopaniec

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: blokady skrzyni biegów regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław