ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » W świątyni natury

Napisany: 2017-10-23

W świątyni natury

Dwie przewodniczki odnalazły siebie pod południową bazą Annapurny

Himalaje - TERRA INCOGNITA Sandry Nejranowskiej i Edyty Urbaniak

Tym razem gościem spotkania w ramach cyklu TERRA INCOGNITA będzie jego... gospodyni. Sandra Nejranowska, poza prowadzeniem spotkań TERRA INCOGNITA jest przewodniczką sudecka, włóczykijką wokół komina i po dalekim świecie, a zarazem smakoszką słowa i wędrowczynią po świecie wyobraźni. Doświadczając Himalajów spełniła marzenie z kołyski. Zwierza się, iż wyprawa pod ścianę Annapurny okazała się niezwykłą wędrówką w głąb siebie. Znacznie przerosła jej najśmielsze oczekiwania.
Wrażeniami z wizyty w "świątyni natury" podzieli się ze słuchaczami wraz z Edytą Urbaniak – również przewodniczką sudecką, pilotką wycieczek po zakamarkach Azji (szczególnie Indii, Nepalu i Bhutanu). Edyta także kocha podróże: "tęskniłam za nimi w dziecięcym świecie fantazji". Gdy się coś bardzo kocha, trzeba poświęcić temu całe swoje życie – powiedzieć miał Tenzing Norgay, pierwszy zdobywca Mount Everest. Żądza przygód wbrew okolicznościom, sytuacji finansowej i zdrowemu rozsądkowi, skierowała Edytę Urbaniak na azjatyckie ścieżki. Podróżowaniu poświęciła wiele, ale dzięki Azji odkryła najpiękniejsze miejsce na świecie – ludzkie serce.

Obie panie wysnują swą opowieść w piątek 27 października 2017 roku, o godz. 1830, w CHACIE IZERSKIEJ przy ul. Piastowskiej 32 w Szklarskiej Porębie Dolnej.
Dobre towarzystwo, okazja do skosztowania piwa lwóweckiego prosto z beczki, jadła walońskiego i innych pyszności są dodatkową zachętą.

red., źródło: UM Szklarska Poręba

Tagi: · Szklarska Poręba

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław