ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Żaki prowadzą przez świat

Napisany: 2016-03-15

Żaki prowadzą przez świat

Kulturalny tydzień w Zgorzelcu zakończy podróż do krainy Celtów

Zaczynamy od zaproszenia na niedzielę, 20 marca 2016 r., o godz. 16, kolejne spotkanie dzieci (wraz z rodzicami) z Agatą i Grzegorzem Żakami. Dla milusińskich poprowadzą spotkanie umuzykalniające pod hasłem Muzyczny świat celtyckich legend. Wstęp jedyne 5 zł. Przybywajcie!

Zobaczcie jakie jaja! Duże, małe, kolorowe, lśniące, matowe, w kropki, piórka, gwiazdki... Naprawdę! Nie widzieliście takich? Przyjdźcie do zgorzeleckiego domu kultury. W sali konferencyjnej pysznią się na wystawie prac zgłoszonych w Wielkanocnym Konkursie Rodzinnym, zorganizowanym przez szkołę podstawową nr 2 w Zgorzelcu. Pośpiech wielce wskazany, bo wystawa jest do obejrzenia ledwie do środy 16 marca br.). A prace są naprawdę pomysłowe i takie kolorowe!

Do kina też warto się wybrać. Oprócz seansów przedpołudniowych, w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, popołudniami do środy włącznie grany jest obraz w reż. Stéphane Brizé pt. Miara człowieka. Smutny to film, ale ważny. Dla ludzi lubiących kino ambitne, a przy tym francuskie. Światło gaśnie o godz. 1801. Bilety po 11 zł.

Ten tydzień w zgorzeleckim MDK jest szczególny, bo od czwartku rozpoczynają się przygotowania do piątkowo-sobotniej, międzynarodowej i arcyważnego dla Zgorzelca wydarzenia. Międzynarodowego Dnia Inwalidy, i odbywającej się przy tej okazji konferencji naukowej pod hasłem Życie bez bólu. Zdrowe dzieci - zdrowa Europa. Honorowy patronat nad MDI objęła Agata Kornhauser-Duda - małżonka Prezydenta RP. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego XXII edycji Międzynarodowego Dnia Inwalidy w Zgorzelcu jest dr hab. Zbigniew Śliwiński, kierownik Stacjonarnego Ośrodka Rehabilitacji WS SP ZOZ w Zgorzelcu i wiceprezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.
- Spotkanie w Zgorzelcu to możliwość zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami z zakresu fizjoterapii i medycyny. W trakcie trwania międzynarodowej konferencji pokażemy możliwości współczesnej inżynierii biomedycznej, ortopedii i medycyny fizykalnej. Od dwóch lat w konferencji uczestniczą studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podkreślamy przez to fakt, iż jest nas, w tym okresie życia, coraz więcej. Uczymy się, mamy potrzebę spotykania się, wymiany poglądów i doświadczeń. W drugim dniu konferencji odbędzie się posiedzenie wspólne Zarządów Głównych Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii i Stowarzyszenia Specjalistów Fizjoterapii z Przewodniczącą WCPT EU Sarą Bazin i z konsultantami wojewódzkimi w dziedzinie fizjoterapia oraz prezesami oddziałów wojewódzkich Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii - streszcza ideę i przebieg dr Śliwiński.

Na koniec „połowomarcowej” porcji inwitacji info-deser: można już kupować bilety na wiosenny koncert Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów. Gościem mandolin będzie znakomita... Eleni. Wejściówkę w cenie 25 zł można zakupić w MDK oraz kasie CSR.

Szczerze polecamy!

Źródło MDK w Zgorzelcu

Tagi: · wydarzenia kulturalne · wystawa · koncert

· mdk.zgorzelec.eu · dziadolag.art.pl/p2.html

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław