ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Piękny i pożyteczny przez 366 dni

Napisany: 2015-12-10

Piękny i pożyteczny przez 366 dni

Kalendarz pomaga Górom Izerskim już V rok

Kalendarz Zaostřeno na Jizerky 2016 - piękne zdjęcia przez cały rok

Zakupując kalendarz Zaostřeno na Jizerky 2016 możecie już popáté pomoci Jizerským horám. Jego nowi posiadacze przynoszą do domu nie tylko piękne zdjęcia gór, ale również przysługują się ich odnowie. Sam kalendarz złożyła Fundacja dla ochrony i odnowy Gór Izerskich (Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor) ze zdjęć zgłoszonych do fotograficznego konkursu Zaostřeno na Jizerky (Focus na Izery). Dzięki dochodowi ze sprzedaży poprzednich roczników kalendarza w Jizerských horach wysadzono niemal 84 tysięcy(!) sadzonek pierwotnych gatunków drzew na ok. 298 ha.
- W tym roku także wydaliśmy kalendarz w formacie A2, aby piękne zdjęcia ładnie się wyróżniały i mogły cieszyć wszystkich miłośników Gór Izerskich. Chcemy podziękować wszystkim, którzy nam w ten sposób pomagają w naszej działalności - mówi Ondřej Petrovský, dyrektor fundacji.

Kalendarz można zakupić w jabloneckim Eurocentrum oraz w infocentrach w Libercu, Bedřichovie, Josefovie Dulu, Tanvaldzie i Desnie. Do 23 grudnia jest także dostępny na stoisku fundacji na parterze centrum handlowego NISA Liberec, każdego dnia, co najmniej od godziny 15 do 18. Cena to 300,- Kč (ok. 50 zł). Zamówienia można także przesyłać e-pocztą: jizerky@ecn.cz albo telefonicznie na numer (+420) 605 701 503. Do przesyłki pocztowej trzeba doliczyć koszt 250,- Kč za przesyłkę do Polski i opakowanie.
- Zeszłoroczny nakład 1400 szt. był wykupiony praktycznie do ostatniego a i w tym roku kalendarz cieszy się dużym zainteresowaniem. Niektóre firmy chciały na kalendarzu dodrukować swe logo, by rozdawać go jako firmowy gadżet. W przyszłym roku rozważymy zwiększenie nakładu, a tym samym by pozyskać więcej funduszy na odnowę Jizerských hor - planuje Petrovský.

Grudzień 2016 z kalendarza Zaostřeno na Jizerky - takie piękne fotografie, mogą być na Waszej ścianie

Kalendarz nie jest jedynym efektem konkursu Zaostřeno na Jizerky. Z szerokiego wyboru fotografii (kalendarz to tylko 13) powstała wystawa, która miała swój wernisaż w październiku. Od tej pory każdego miesiąca można oglądać ją w innym miejscu. Aktualnie można ją oglądać w Eurocentrum w Jabloncu nad Nisou.
- Wystawa zaprowadzi Was do znanych i nieoczywistych zakątków Gór Izerskich. Wstęp jest bezpłatny i jesteśmy uradowani, że w ten sposób możemy się z Wami podzielić zachwycającymi zdjęciami - zaprasza widzów dyrektor Petrovský.
Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało 216 fotografii od 59 autorów. O wyborze tych najlepszych, które możecie zobaczyć na wystawie, zadecydowało jury. Aczkolwiek jedna fotografię wybrała publiczność w internetowym głosowaniu.
Konkurs po raz pierwszy został ogłoszony już w 2011 r. i w trakcie jego 5 edycji fotografowie przesłali ponad 800 zdjęć. Wydrukowano 5500 egzemplarzy kalendarza . Dochód z jego sprzedaży zasila fundusz wysadzania pierwotnych gatunków drzew w Jizerských horách.

Więcej informacji udziela Ondřej Petrovský, dyrektor Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor, pod numerem telefonu (+420) 605 701 503, bądź e-pocztą: jizerky@ecn.cz.

Magazyn turystyczno-krajoznawczy "Góry Izerskie" jest patronem medialnym konkursu fotograficznego dla amatorów Zaostřeno na Jizerky. Chcielibyśmy aby w 2016 r. wzięła w nim udział silna reprezentacja z Polski. Pokażcie, że lubicie i potraficie fotografować! Weźcie udział w VI edycji konkursu. O jego ogłoszeniu oczywiście dowiecie się z naszego magazynu. Myślimy o nagrodzie specjalnej... :)

Źródło: NzaoJh

Tagi: · ochrona przyrody · konkurs fotograficzny · wystawa fotograficzna

Linki: · Zaostřeno na Liberec · www.jizerky.ecn.cz

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław