ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Informacje  » Nowe maratony w Jakuszycach

Napisany: 2015-04-29

Nowe maratony w Jakuszycach

Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza w Góry Izerskie przez cały rok

BIEG PIASTÓW na cały rok. Na zdjęciu Kaja Sznajdrowicz (źródło: BP/Facebook)

Przez cały rok - nie tylko zimą - Polana Jakuszycka tętnić będzie życiem. Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza po raz pierwszy do udziału w maratonach biegowym i rowerowym. Trasy, które zimą cenią sobie biegacze narciarscy, wiosną, latem i jesienią doskonale nadają się do uprawiania innych dyscyplin sportu.

Ponad 50 imprez, w większości otwartych dla wszystkich, rozegrano na Polanie Jakuszyckiej i towarzyszących jej trasach narciarskich w sezonie zimowym 2014/15. Organizatorem dwudziestu, z udziałem ponad sześciu tysięcy uczestników, było Stowarzyszenie Bieg Piastów. Pozostałe zostały przygotowane przez związki i kluby sportowe oraz firmy. Jeśli dodamy do tego tysiące ludzi, którzy nie startowali w zawodach, ale także biegali i spacerowali na nartach, można powiedzieć, że Polanę Jakuszycką od grudnia do kwietnia odwiedziły tłumy.

Trasa Letniego i Rowerowego Biegu Piastów w Górach Izerskich (fot. Leszek Kosiorowski

Najwytrwalsi biegacze na nartach jeszcze kilka dni temu spacerowali po resztkach śniegu w Górach Izerskich, ale jest go już niewiele, więc łatwiej spotkać rowerzystów i turystów pieszych. Pokazują się także biegacze bez nart. Właśnie dla nich Stowarzyszenie Bieg Piastów - właściciel Ośrodka Narciarstwa Biegowego Jakuszyce, przygotowuje kolejne zawody.

LETNI BIEG PIASTÓW rozegrany zostanie po raz trzeci. Za to pierwszy raz w jego ramach odbędzie się bieg na dystansie zbliżonym do maratońskiego - 44 km. Trasa będzie wiodła przez Cichą Równię, Osadę Orle, wokół Kozińca, Starą Drogą Celną i Górnym Duktem Końskiej Jamy. Maratończycy pokonają tę pętlę dwukrotnie, a uczestnicy półmaratonu - raz. Odbędzie się także bieg na 10 km.
Zapisy (poprzez www.bieg-piastow.pl) zostały już uruchomione. Jakuszycki Maraton i Jakuszycki Półmaraton odbędą się w sobotę, 29 sierpnia 2015 r., a Jakuszycka Dziesiątka w niedzielę, 30 sierpnia br.. Wpisowe na maraton, w porównaniu do innych biegów na tym dystansie, należy do najniższych w Polsce. Wynosi zaledwie 50 zł.

Trasy w Górach Izerskich to wspaniałe szlaki wśród lasów, z wieloma atrakcjami (fot. Leszek Kosiorowski

Przed Letnim Biegiem Piastów zorganizowane zostaną bezpłatne wycieczki biegowe, na których każdy będzie mógł poznać trasy tych zawodów. Ich terminy zostaną wkrótce ogłoszone.

ROWEROWY BIEG PIASTÓW rozegrany zostanie po raz pierwszy. Cykliści wyjadą na trasy 26 września 2015 r. na dystanse 20 i 40 km. Będą rywalizować na pięknym, zalesionym szlaku wokół Kozińca i Starej Drodze Celnej, jak również na Dolnym Dukcie Końskiej Jamy. Start i meta oczywiście na Polanie Jakuszyckiej. Zapisy rozpoczną się już wkrótce - 15 maja br.. Więcej informacji o Rowerowym Biegu Piastów na naszej stronie internetowej.

Oczywiście nie trzeba czekać na zawody, by przyjechać do Jakuszyc i wybrać się na wycieczkę: biegową, rowerową bądź pieszą. Góry Izerskie czekają na gości każdego dnia!

Źródło BIEG PIASTÓW

Tagi: · Bieg Piastów · Jakuszyce · trasy rowerowe

Linki: · Piknikowe zawody za 7 tys.! · Sprzedadzą Polanę Jakuszycką · Piąta wygrana Novaka · www.bieg-piastow.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław