ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » Przysłupowe Dni Dziedzictwa

Napisany: 2014-09-10

Przysłupowe Dni Dziedzictwa

Po raz pierwszy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaprezentuje się Kraina Domów Przysłupowych

Europejskie Dni Dziedzictwa to inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej. Celem wydarzenia jest promocja zabytków, a uczestniczą w nim wszystkie państwa członkowskie Rady Europy. Polska dołączyła do akcji w 1993 roku. EDD mają przede wszystkim wymiar edukacyjny, aby przybliżyć historię i kulturę regionów w Europie. Poprzez pokazywanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślane są wspólne europejskie korzenie. Każdego roku we wrześniu udostępnianie są do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca obiekty spuścizny kulturowej. Towarzyszą temu wykłady, wystawy i inne imprezy skierowane do różnych grup odbiorców.

W tym roku, po raz pierwszy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa - Dolny Śląsk, prezentuje się Kraina Domów Przysłupowych.

W programie górnołużycko-śląskich EDD
Dziedzictwo - źródło tożsamości:

Wernisaż rysunku Horsta Pinkau, 13 września br. o godz. 17 w domu "Ostry Narożnik", w Sulikowie. Wystawa czynna w dniach 14-21 września br. do godz. 16.

Wernisaż wystawy Nowe Domy Przysłupowe, 14 września br., o godz. 15, w "Białym Domu" pod nr. 44 w Antoniowie (gmina Stara Kamienica). Wystawa prezentująca pokonkursowe projekty koncepcyjne domów przysłupowych czynna w dniach 14-21 września br., od 14-16.

Otwarte domy przysłupowe. Właściciele i użytkownicy wybranych domów w Krainie Domów Przysłupowych zapraszają od 14 września br. do zwiedzania swych siedzib. Warto wówczas skorzystać i zajrzeć do środka, by przekonać się, że w tych domach można godnie żyć, pracować, realizować pasje i marzenia. Tego dnia dumni gospodarze oprowadzą gości, poczęstują specjałami i podzielą się wiedzą jak dbać o domy przysłupowe.
Warto również wybrać się na niedzielną wycieczkę Szlakiem Muzealnym - podwoje otworzą domy architektury ludowej, w których mieszczą się wystawy muzealne.

Wystawa Sudecka Kraina Miniatur w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie 47b. Czynna w dniach 20-21 września br., w godz.: sobota 10-18, niedziela 10-16.

Warsztaty studyjne Dom przysłupowy pomysłem na życie, 21 września br., w godz. 14-18, w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie 47b.

Szczegóły również na EDD - Kraina Domów Przysłupowych

Tagi: · domy przysłupowe

Linki: · Kraina Domów Przysłupowych · Artystyczna Galeria Izerska

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław