ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Było  » IPPaaaa... 2014

Napisany: 2014-05-20

IPPaaaa... 2014

Paradnie wjechali na rynek w Lubomierzu - bryczkami, powozami, a nawet wierzchem

Źródło: LGD PI

Całą tę końską gromadę przywitał hejnał z wieży ratuszowej z melodią z filmu "Sami Swoi". Izerska Parada Powozów 10 maja 2014 r. rozpoczęła się więc radośnie i okazale. Każdy uczestnik został zaprezentowany przez Janusza Lawina - jednego z pomysłodawców tegoż widowiska.
Przecież to spektakl dla publiczności - by mogła podziwiać wszystkie i każdego konia z osobna. Prowadzone przez powożących i jeźdźców, obeszły rynek, po czym rozjechały się na dwie strony. Bryczki pojechały przez Popielówek, Wojciechów i Milęcice. Z kolei jeźdźcy, z Przodownikiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej - Damianem Smyką na czele, pokłusowali przez Radoniów. Wszyscy na powrót, po ok. 1,5 godzinie, spotkali się w Lubomierzu.

Zarówno uczestnicy parady, jak i goście, korzystając z poczęstunku przygotowanego przez gminę Lubomierz, zasiedli do wspólnej biesiady. Można było się poznać, wymienić doświadczeniami, a przy tym zjeść kiełbaskę pieczoną na ognisku.

Źródło: LGD PI

Po posiłku organizatorzy przyznali narody: puchary i flot oraz smakowite dodatki dla czworonogów: paszę, jabłka i lizawki. Upominkiem dla koniarzy były mapy z trasami nowych szlaków konnych, wyznaczonych na Pogórzu Izerskim, wśród Wzgórz Dalkowskich i Borów Dolnośląskich.

Gospodarzami Izerskiej Parady Powozów była Gmina Lubomierz i Nadleśnictwo Lwówek Śląski. Partnerowały im lokalne organizacje: Stowarzyszenie Przyjaciół Lubomierza i grupa inicjatywna z Lubomierza oraz Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Izerskie", a także Okręgowy Związek Hodowców Koni Oddział Terenowy w Lubomierzu.

Może za rok przejedzie przez Lubomierz i Pogórze Izerskie 2015 koni? Z pewnością tyle Izerska Parada Powozów przyciągnie widzów i miłośników koni. Już dziś zapraszamy!

Źródło: LGD PI, opr. red.

· www.lgdpartnerstwoizerskie.pl · www.lubomierz.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław