ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » MinEUo 10 lat

Napisany: 2014-04-24

MinEUo 10 lat

Koncert z okazji 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej

W zabytkowym wnętrzu Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie, 1 maja 2014 r. o godz. 17, wystąpią: Chór Harfa z Piechowic oraz grupa Semplice z Jeleniej Góry.
Koncert pod honorowym patronatem posłanki na Sejm RP - Zofii Czernow.

Jestem pewna, że będzie duchowa uczta!

Chór HARFA (fot. archiwum chóru)

Chór Harfa powstał w 2009 roku z inicjatywy księdza Ryszarda Soroki przy piechowickiej parafii p.w. Św. Antoniego. Początkowo Chór uświetniał swoimi występami uroczystości kościelne wykonując religijne pieśni. Z czasem chórzyści rozszerzyli repertuar o pieśni patriotyczne i ludowe. Zaczęły się sypać zaproszenia n koncerty z wielu stron świata. Chór sprawdzał się przed coraz szerszą publicznością. Śpiewacy swoje talenty od końca 2009 roku szlifują pod kierunkiem dyrygentki Wiesławy Tobiasz - absolwentki Akademii Muzycznej w Krakowie. Chór liczy 21 osób, wykonuje utwory 2 i 3-głosowe.

Chóru Harfa można było już wysłuchać w Artystycznej Galerii Izerskiej, w styczniu br. podczas wspólnego występu z Chórem Parafii Farnej z Poznania. Wówczas wyśpiewane kolędy i pastorałki, licznie zgromadzona kromnowska publiczność, przyjęła gorąco.

Semplice (fot. archiwum zespołu)

Grupa Semplice na scenie muzycznej gości 10 lat. Właśnie tyle ile obecność Polski we Wspólnocie Europejskiej. Formacja powstała z inicjatywy zmarłego tragicznie Łukasza Pietrzaka.
Repertuar to przede wszystkim muzyka francuska, bałkańska, latynoamerykańska oraz standardy jazzowe i muzyka filmowa. Wszystko w autorskich aranżacjach. Tango w semplickim wykonaniu, które mieliśmy okazję już wysłuchać w kromowskiej Galerii, to prawdziwy rarytas. Trafia w serca nawet najbardziej wybrednych koneserów.

Grupę tworzą:

  • Robert Wróblewski - akordeonista, kompozytor; absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach; były członek kabaretu PAKA
  • Tomasz Pierzchniak - kompozytor, kontrabasista, gitarzysta basowy; absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i we Wrocławiu; stale współpracuje Filharmonią Dolnośląską, Teatrem Polskim we Wrocławiu oraz ze zespołami Kumple, W Tym Sęk i Kulturomania
  • Marek Mikulski - absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu; laureat wielu konkursów gitarowych; w swym dorobku ma m.in. płytę w duecie z Adamem Mikulskim i zespołem Mikulscy Quartet, a także krążek z kompozycjami Mirosława Drożdżowskiego
  • Witold Pelc - klarnecista i saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu; laureat wyróżnienia na Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim; współpracuje z Filharmonią Dolnośląską.

Wstęp na koncert jest darmowy! Zapraszam.

Violetta Pietrzak, Artystyczna Galeria Izerska

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: safari Kenia montaż haków holowniczych drukarki do kodĂłw kreskowych sprzątanie Wrocław