ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Będzie  » SNS pod lotniczym sztandarem

Napisany: 2013-01-31

SNS pod lotniczym sztandarem

Niedzielny bieg o mistrzostwo Sił Powietrznych RP w narciarstwie biegowym

(fot. Stacja Jakuszyce)

Trasa wyścigu z cyklu Salomon Nordic Sunday 3 lutego musi przebiegać przez...Samolot. Oczywiście w niedzielnych zawodach mogą startować wszyscy, nie tylko lotnicy.

Zacznijmy od informacji najważniejszej dla wszystkich biegających - śniegu jest w Jakuszycach pod dostatkiem, a do niedzieli będzie go jeszcze więcej. Jednodniowa odwilż to już historia. Od piątku będziemy mieli do czynienia z opadami śniegu i lekkim mrozem. Także niedzielne ściganie będzie na pewno bardzo przyjemnie.

Zanosi się na sporą frekwencję na starcie, bo oprócz stałych zawodników, pojawi się ok. 60 przedstawicieli Sił Powietrznych, którzy będą rywalizowali o tytuł Mistrza Sił Powietrznych RP. Większość z nich pobiegnie stylem klasycznym.

Profil wysokościowy trasy podczas niedzielnych zawodów SNS (źródło Stacja Jakuszyce)

Wszyscy już na początek zmierzą się z Samolotem. To zrównanie wierzchowinowe Cichej Równi (1001 m n.p.m.) - miejsce z najtrudniejszym podejściem. Od razu po starcie blisko 2 km wspinaczki z różnicą wzniesień ok. 120 metrów. Kiedy zawodnicy dotrą na górę, dalej będzie niezwykle ciekawie - sporo zjazdów i krótkich podbiegów, a potem szybko do mety Górnym Duktem Końskiej Jamy w dół. W sumie trasa będzie mieć długość 11 km.

Mapa z trasą biegów w zawodach SNS 3 lutego 2013 r. (źródło Stacja Jakuszyce)

Tradycyjnie biuro zawodów będzie czynne w dniu zawodów od godz. 8 do 10. Start stylem klasycznym o godz. 11, a dowolnym stylem o 1115. Do soboty biuro zawodów działa w wypożyczalni nart Stacja Jakuszyce, ale przypominamy prośbę organizatorów, aby rejestracji i wpłat startowych dokonywać przez Internet. Szczegóły na stronie internetowej cyklu Salomon Nordic Sunday: www.sns-nartybiegowe.pl

Pamiętajcie także, że kto ma już własny numer i chip do pomiaru czasu, musi jedynie dokonać opłaty za start.

Niedzielne zawody to V bieg SNS w tym sezonie. Aby znaleźć się w klasyfikacji generalnej całego cyklu trzeba zaliczyć, co najmniej 5 startów. Do końca sezonu, łącznie z niedzielnym - jeszcze cztery biegi: 3. i 17 lutego oraz 10 marca na Polanie Jakuszyckiej, a 24 lutego w Wiśle-Kubalonce.

Źródło: H&S Media Consulting

Tagi: · Jakuszyce · biegówki · narty biegowe

Linki: · Narciarstwo w Jakuszycach · Trenujcie w Jakuszycach · www.sns-nartybiegowe.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl

kontakt redakcja facebook prywatność spis treści archiwum partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: wyposażenie magazynów montaż haków holowniczych safari Kenia sprzątanie Wrocław