ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Wieże widokowe    Wędrówki Rower Narty Na wózku Bezpiecznie Bliżej gór Las Historia Legendy


 

• start  » Zapowiedzi  » Ceramiczno-malarski wernisaż

 
 

Napisany: 2012-09-19

Ceramiczno-malarski wernisaż

Zaproszenie na wernisaż dwóch wystaw: Michaliny Choroszczak oraz Elżbiety Telatyńskiej, 22 września, o godz. 17 do Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie

Elżbieta Telatyńska - ceramiczka, mieszkająca w Świerzawie, a tworząca w Dobkowie.
Michalina Chroszczak - jeleniogórzanka, studentka wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Dziś jeszcze nic obu pań nie łączy, lecz stanie się to 22 września br., o godz. 17 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie, kiedy odbędzie się wspólny wernisaż wystaw obu artystek.

Wyroby Elżbiety Telatyńskiej - użytkowe i ozdobne - wszystkie są okraszone rozpoznawalnym stylem

Parter galerii po raz pierwszy zajmie wystawa czasowa "Ceramika Elżbiety Telatyńskiej". Formy użytkowe i ozdobne, a wszystkie okraszone rozpoznawalnym stylem. Tworzone w skupieniu i mimo, że czas goni panią Elżbietę jak wszystkich innych, to jednak z wielkim spokojem.

Pani Elżbieta zarzeka się, że artystką nie jest. - Czuję się taką zwykłą kobietą - mówi. I rzeczywiście - jest niezwykle skromną i ciepłą osobą i jej wizerunek nijak nie pasuje do mitu narosłego wokół artystów. Ceramiką zaczęła się zajmować już jako dorosła osoba, ale to nie przeszkodziło w tym, aby dziś śmiało mogła powiedzieć, że to jej cały świat.
Wyroby Pani Elżbiety kojarzą z pewnością bywalcy Izerskich Jarmarków Rękodzieła i Sztuk Wszelakich oraz podobnych imprez w regionie. Rzadko jednak jest okazja, aby porozmawiać z ich twórcą, a tym razem będzie.

Michalinę Choroszczak inspiruje to co widzi wokół: krajobraz naturalny i miejski

Do dyspozycji drugiej artystki, z którą będzie się można spotkać tego dnia w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie - Michaliny Choroszczak, oddajemy całe piętro galerii. Z pochodzenia jeleniogórzanka, ale obecnie mieszkająca we Wrocławiu, gdzie studiuje na Wydziale Malarstwa tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych, swój talent szlifuje od okiem prof. Janusza Merkla. Poszukuje, bawi się kolorem, fakturą. Inspiruje się tym, co wokół - naturą, ale też miejskim krajobrazem obu miast, którą ją kształtują: Wrocławiem i Jelenią Górą.

Podczas kromnowskiej wystawy zatytułowanej "Historie naturalne - opowieści o drzewach" przedstawi Państwu część swojego dorobku z zakresu malarstwa i rysunku.

Wstęp jak zawsze darmowy!

Violetta Pietrzak, Artystyczna Galeria Izerska

 
 
 
 

Tagi: · Artystyczna Galeria Izerska · Kromnów

Linki: · Artystyczna Galeria Izerska · Jarmarkowe lekarstwo na depresję · Izerska świątynia kultury · www.galeriaizerska.blogspot.com

 
ExpresMenu
 

Zobacz więcej

 
 

© Góry Izerskie 2006-2017

http://www.goryizerskie.pl

newsletter kontakt redakcja prywatność archiwum spis treści facebook partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław