ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Wieże widokowe    Wędrówki Rower Narty Na wózku Bezpiecznie Bliżej gór Las Historia Legendy


 

• start  » Zapowiedzi  » Impreza na skwerku

Napisany: 2011-07-04

Impreza na skwerku

Większość gości Szklarskiej Poręby przywykła do imprez zimowych. Ale długie letnie dni i ciepłe wieczory bardziej sprzyjają aktywności. Nie tylko sportowej!

MOKSiAL)">

(Źródło: MOKSiAL)

Muzyka!

Od kilku dni Szklarska Poręba gości roztańczony i rozśpiewany zespół młodzieżowy Białe Skrzydła z Białorusi. Grupa dzieciaków kultywuje tradycje muzyczne i taneczne pogranicza polsko-białoruskiego. Od momentu powstania zespołu w 1999 roku zdobyli wiele nagród, a mimo tego nie spoczywają na laurach.

Szklarska scena muzyczna zatętni jak nigdy. Od 2 do 10 lipca rozbrzmiewa klasyka: "Na estradzie, w salonie i w ogrodzie czyli muzyka nie całkiem poważna". Muzykę klasyczną we współczesnej, łatwo przyswajalnej oprawie pod batutą prof. Marchwickiej, można usłyszeć w kościele pw. Bożego Ciała, na Esplanadzie, w KRUSie, hotelu Szrenica oraz w hotelu Bornit i restauracji Kaprys.

MOKSiAL)">

(Źródło: MOKSiAL)

Sztuka!

Moksialowisko - cykl letnich warsztatów, spotkań i imprez organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej - to oferta dla najmłodszych, starszych i jeszcze starszych. Nie zabraknie ognia (warsztaty ognistego tańca maoryskiego), pięknych plenerów przenoszonych na płótno oraz żywiołowych bębnów podczas warsztatów bębnienia. Spotykać się będziemy tradycyjnie na Skwerku Radiowej Trójki codziennie od godziny 15 - rozstawać dopiero w późnych godzin wieczornych.

MOKSiAL)">

(Źródło: MOKSiAL)

Wizja!

Spotkania ze sztuką filmową w Szklarskiej Porębie to nie nowość. Nią będą filmy podczas dorocznych spotkań z Kinem Amatorskim i Niezależnym. Na radiowym skwerku "pójdą" dokumenty z całego świata.

Szansę utrwalenia wszystkich letnich wydarzeń na fotografii będą mieli uczestnicy foto-warsztatów, czyli każdy kto ma sprzęt fotograficzny.

MOKSiAL)">

(Źródło: MOKSiAL)

Poza obcowaniem z kulturą w wakacje zachęcamy do rozwodów, a nawet do romansów! Oczywiście do rozwodu z telewizorami, komputerami i samochodami oraz do romansów z przygodą.

Udanych wakacji!

"Mozaika"

 
 
 
 

Tagi: · Szklarska Poręba

· www.moksial.pl

Zobacz więcej

 
 

© Góry Izerskie 2006-2017

http://www.goryizerskie.pl

newsletter kontakt redakcja prywatność archiwum spis treści facebook partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław