ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Wieże widokowe    Wędrówki Rower Narty Na wózku Bezpiecznie Bliżej gór Las Historia Legendy


 

• start  » Informacje  » Odszedł Miloš Kirchner

Napisany: 2011-01-15

Odszedł Miloš Kirchner

Wybitny fotograf Gór Izerskich, wspaniały człowiek, Miloš Kirchner zmarł w Jabloneckim szpitalu w nocy z 13 na 14 stycznia. Przed śmiercią został nagrodzony przez Stowarzyszenie ZAKWISIE Izerskim Kryształem

Izerskie Kryształy 2010

Tekst laudacji wygłoszonej przy wręczaniu nagrody Milošowi Kirchnerowi, autorstwa Pana Zbigniewa Mądzelewskiego (Towarzystwo Izerskie).

Pan
MILOŠ KIRCHNER
Przyjaciel Gór Izerskich
Laureat dorocznego Wyróżnienia
IZERSKI KRYSZTAŁ

Szanowny Laureacie!

Jakimś tylko sobie znanym sposobem zakolegowałeś się z Górami Izerskimi a one uczyniły Ciebie swoim Przyjacielem.
I pewnie dlatego odsłaniają przed Tobą największe tajemnice a towarzysząca Ci kamera widzi Twoimi oczami kolory i kształty krajobrazu niedostępne dla innych.
Jest w tym zapewne i ręka Ducha Gór, który z uznaniem spogląda, jak swoim talentem i pracą od wielu lat malujesz obiektywem kamery zachwycające piękno Natury. On zaś w nagrodę pozwala, aby dźwięki Twojej gitary i wyśpiewywane piesniczki rozlegały się pośród ukwieconych izerskich łąk i odbijały się echem od porośniętych buczyną i smrekami zboczy - lecąc hen w Świat.
A kiedy przekraczasz Mostek na Izerze, odwiedzając swoich polskich Przyjaciół, przynosisz nam tę niepowtarzalną aurę czeskich nastrojów i pogodne spojrzenie z filuternymi iskierkami, które zjednują Ludzi i pozwalają być lepszymi.

Pięknie zaznaczasz swoją obecność w Górach Izerskich. Przeto oddajemy w godne ręce Izerski Kryształ a jego moc tajemna niechaj Ci towarzyszy w dalszych wędrówkach po krainie Piękna.

Szanowni Państwo

Kapituła Izerskiego Kryształu, za pasję odkrywania piękna Gór Izerskich, wyróżniła w 2010 roku Milowa Kirchnera statuetką Izerskiego Kryształu - dopraszając Laureata do swojego grona.

Rębiszów, w grudniu 2010 roku.Galeria fotograficzna Miloša Kirchnera

 
 
 
 

Linki: · Kryształy rozdane · www.czeskiegory.pl/gory-izerskie/milos-kirchner.html · www.czeskiegory.pl/gory-izerskie/galeria-zdjec-kirchner-1.html

Zobacz więcej

 
 

© Góry Izerskie 2006-2017

http://www.goryizerskie.pl

newsletter kontakt redakcja prywatność archiwum spis treści facebook partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych regały magazynowe sprzątanie Wrocław