ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Kulturalno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki
 

• start  » Atrakcje  » Dinopark w Epoce Lodowcowej

Napisany: 2010-12-10

Dinopark w Epoce Lodowcowej

O każdej porze roku – latem czy zimą – warto się wybrać do jednej z ciekawszych atrakcji Szklarskiej Poręby – Dinoparku z epoki jurajskich olbrzymów

(fot. Materiały promocyjne DinoParku)

Zimą spacer przez teren parku przypomina wyprawę w epokę zlodowaceń. Wśród grubej warstwy śniegu wita nas naturalnych rozmiarów mamut. Wchodząc na liczącą 1200 metrów ścieżkę edukacyjną natykamy się na starszych "królów puszczy" – stegozaura, diplodoka i oczywiście "króla jaszczurów" – tyranozaura. – Ten ostatni, mimo iż najgroźniejszy, jest ulubieńcem wszystkich odwiedzających Dinopark dzieci – mówią zgodnie pracownicy parku.

Łącznie dinozaurów (wszystkie naturalnej więc – imponującej wielkości, przekraczającej 20 metrów) jest ponad siedemdziesiąt. Ideą parku jest jednak przedstawienie ich w sposób nie tylko realistyczny (do tej pory przecież nie wiadomo, jakie było choćby "umaszczenie" gadów), ale i jak najbardziej żywy. Stąd pomysł ukrywania ich wśród skał i drzew – a także inscenizowanie krwawych polowań mięsożerców na roślinożernych kolegów.

(fot. Materiały promocyjne DinoParku)

(fot. Materiały promocyjne DinoParku)


 

W Dinoparku oprócz ścieżki edukacyjnej nie brakuje innych atrakcji: jest i kolejka Flinstonów (czyli sympatycznych, znanych z kreskówek Jaskiniowców), plac zabaw dla najmłodszych, oraz restauracja dla starszych, z wielkim stekiem.
Oprócz tego – kino 6D, czyli to, co przyciąga po dinozaurach najbardziej. Kin takich w Polsce jest do tej pory niewiele. Ich innowacyjność to wprowadzenie widza w sam środek filmu – nie tylko przez trójwymiarowe okulary, ale także przez poddawanie go bodźcom będących częścią fabuły. Rzeczywiście, podczas krótkiej animacji "Asylum" przenosimy się do opuszczonego szpitala psychiatrycznego, gdzie straszą nas latające dookoła zjawy – mrożąc nas martwym oddechem, spychając w pułapki i owiewając wyczuwalnym zapachem śmierci…

Pracownicy parku zapewniają, że również zimą atrakcji w Dinoparku brakuje. – Zima to przecież wspaniały czas dla dzieciaków! Oprócz zwiedzania ścieżki edukacyjnej, urządziliśmy specjalne Mikołajki, stworzeniem przestrzeni do zjazdów na saneczkach, a dla dorosłych cykl biesiad zimowych w stylu folklorystycznym – obiecują.

Antonina Małowiecka

Tagi: · las · atrakcje turystyczne

Linki: · Wielki Zakręt Śmierci · Wysoki Kamień · www.dinopark.com.pl

© Góry Izerskie 2006-2023

http://www.goryizerskie.pl