ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Wieże widokowe    Wędrówki Rower Narty Na wózku Bezpiecznie Bliżej gór Las Historia Legendy


 

• start  » Zapowiedzi  » Szklarska Poręba wyróżniana

 
 

Napisany: 2010-11-13

Szklarska Poręba wyróżniana

Ostatnie tygodnie przyniosły wysyp nominacji i wyróżnień dla Szklarskiej Poręby. Co ważne, większość z nich oznacza, że miasto umacnia swoją pozycję branży turystycznej

Statuetka przyznana Szklarskiej Porębie przez Gazetę Prawną (Źródło: www.szklarskaporeba.pl)

Dolnośląska Organizacja Turystyczna namaściła trzy hotele: Bornit, Sasankę i Szrenicowy Dwór umieszczając je tym samym wśród 25 obiektów z całego województwa, które mogą zostać zakwalifikowane do Systemu Rekomendacji Podmiotów Turystycznych Dolnego Śląska. Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej i Bieg Piastów otrzymały natomiast Certyfikaty Produktów Turystycznych Dolnego Śląska. Dla wybranych podmiotów umieszczenie na obu listach oznacza, że są jednymi z najbardziej polecanych miejsc noclegowych (w przypadku Biegu Piastów i Centrum – atrakcji regionalnych), które sprostają wymaganiom najbardziej wymagających turystów. O przyznawaniu wybranym hotelom wyróżnień decydowała opinia "tajemniczego klienta", który oceniał poziom usług w każdym z obiektów podróżując jako zwyczajny turysta.

"Gazeta Prawna" z kolei również doceniła miasto, umieszczając je na trzecim miejscu w rankingu "Europejska Gmina – Europejskie Miasto 2010". Celem rankingu jest wskazanie, które z polskich miast i gmin najlepiej korzystają z funduszy unijnych. Od trzech lat Szklarska Poręba znajduje się na najwyższych pozycjach, choć w stosunku do lat 2008 i 2009 ustąpiła miejsca na podium, zajmując trzecie, a nie jak do tej pory pierwsze miejsce.

Kultura w Szklarskiej również nie śpi. Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej został zakwalifikowany do programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury+. Oznacza to, że MOKSiAL będzie mógł korzystać z pomocy przy ubieganiu się o dofinansowanie między innymi organizowanych przy ul. Słowackiego 2 zajęć artystycznych.

am

 
 
 
 

Tagi: · Szklarska Poręba

 
ExpresMenu
 

Zobacz więcej

 
 

© Góry Izerskie 2006-2017

http://www.goryizerskie.pl

newsletter kontakt redakcja prywatność archiwum spis treści facebook partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: plomby gwarancyjne regały magazynowe montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław