ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

Napisany: 2018-01-18

Wygrały bez facetów

Jedne się ścigały - inne cieszyły, że dotarły do mety

W tym biegu umiejętności nie są najważniejsze (źródło: BIEG PIASTÓW)

Narciarski BIEG TYLKO DLA KOBIET w Jakuszycach był rekordowy pod względem frekwencji, znakomity dzięki świetnej pogodzie i emocjonujący. Rywalizację o najlepsze miejsca była zacięta. Wygrała Joanna Bronisz, drugie miejsce zajęła Anna Gałek, a trzecie Monika Judka.

Bieg rozegrano w sobotę, 13 stycznia br., na trasach biegowych Biegu Piastów w Górach Izerskich. Pobiegło 150 kobiet, czyli o 36 więcej, niż przed rokiem. Dla wielu pań był to pierwszy start narciarski w życiu, np. dla Justyny Skorupskiej i Moniki Stelmach. Uśmiechnięte, wystrojone w efektowne spódniczki, zameldowały się na mecie po 50 minutach biegu.
„To nasz drugi raz na biegówkach!”, usprawiedliwiały swe tempo.

150 zawodniczek w żeńskim biegu narciarskim to rekord frekwencji (źródło: BIEG PIASTÓW)

Ponad połowę krócej biegła 22-letnia zwyciężczyni. Joanna Bronisz wygrała ze sporą przewagą, wypracowaną na końcówce, bo Anna Gałek długo dotrzymywała jej kroku. Tuż za nimi finiszowała Monika Judka - po raz kolejny w ścisłej czołówce jakuszyckich zawodów.
Wielką ambicję i wysokie umiejętności pokazały także panie kończące bieg na kolejnych pozycjach. Rewelacyjna Ewa Szmel rywalizowała dzielnie z dwoma Czeszkami. Skutkiem czego z jedną wygrała, drugiej nie dała rady, lecz w kategorii wiekowej sześćdziesięciolatek nie miała sobie równych, a wśród wszystkich rywalek była (aż) siódma.

Najszybsze spośród kobiet: Anna Gałek, Joanna Bronisz, Monika Judka (źródło: BIEG PIASTÓW)

„Było świetnie!”, krótko skomentowała Anna Stępień-Kuchnia. „Turyści nie przeszkadzali na Dolnym Dukcie, jak rok temu”. A mistrzyni świata lekarzy w bieganiu, Michalina Przyłuska, dodała:
„U nas w Szczecinie nie ma śniegu, a trzeba się przecież rozjeździć przed Biegiem Piastów. Sprawdzić narty, ubranie…”.
Do koronującego sezon narciarski w Górach Izerskich Biegu Piastów rzeczywiście pozostało jeszcze trochę czasu, zatem i okazji do rozbiegania nart i mięśni. Kolejna okazja już 27 stycznia podczas zawodów ENERVIT CLASSIC 10 km.

Organizatorem BIEGU TYLKO DLA KOBIET było stowarzyszenie BIEG PIASTÓW.

Źródło: BIEG PIASTÓW