ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Wieże widokowe    Wędrówki Rower Narty Na wózku Bezpiecznie Bliżej gór Las Historia Legendy


 

• start  » Relacje  » Poszukiwanie inspiracji

 
 

Napisany: 2017-12-23

Poszukiwanie inspiracji

Szkolenie w stolicy Śląska lubańskich liderów natchnęło do działania

Wymiana doświadczeń, integracja, inspiracja - wspólne warsztaty lubańskich i wrocławskich wolontariuszy (Źródło: P-ZFST POGRANICZE)

Na początku grudnia wolontariusze z Klubu Liderów Młodzieżowych, działający przy lubańskim Inkubatorze Organizacji Pozarządowych, wybrali się na szkolenie do Wrocławia.
Klub zrzesza 15 osób u progu dorosłości z Lubania i okolicy. W wolnym czasie, poza szkołą, uczą się realizacji własnych pomysłów społecznych. Klubowiczów można spotkać w okolicy na rozmaitych akcjach, np. ostatnio w Lubaniu podczas mikołajkowej akcji Zatańcz z Mikołajem. Prowadzili stanowisko animacyjne z balonami oraz pomagali malować dziecięce buzie.

Wymiana doświadczeń, integracja, inspiracja - wspólne warsztaty lubańskich i wrocławskich wolontariuszy (Źródło: P-ZFST POGRANICZE)

Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu miasta grupa skorzystała z okazji by podnosić kompetencje podczas weekendowego wyjazdu do Wrocławia. Zaprzyjaźnione stowarzyszenie TRATWA zorganizowało praktyczne warsztaty współpracy i komunikacji w grupie oraz nowych metod animacyjnych. Młodzi liderzy z Lubania zbierali też inspiracje. Grupa spotkała się z rówieśnikami - młodymi uczestnikami programu Moje miejsce. Z zaciekawieniem poznawali pracę i pomysły wrocławskich wolontariuszy, ale też zaprezentowali swoje dokonania. Pomiędzy społecznikami z obu miast szybko nawiązała się nić porozumienia. Lubańscy i wrocławscy wolontariusze wysnuli wspólne plany organizacji ponownego spotkania i dalszej współpracy.

Wymiana doświadczeń, integracja, inspiracja - wspólne warsztaty lubańskich i wrocławskich wolontariuszy (Źródło: P-ZFST POGRANICZE)

Wyjazd został zorganizowany przez P-ZFST POGRANICZE w ramach zadania Podaj dalej – szkolenie wyjazdowe dla liderów młodzieżowych współfinansowanego ze środków budżetu GMINY MIEJSKIEJ LUBAŃ.

Źródło: P-ZFST POGRANICZE

 
 
 
 

Tagi: · Lubań

Linki: · Przyjacielskie odwiedziny · PRZYGODA ZE SZTUKĄ · Bajkowi goście z Madagaskaru · www.pogranicze-csb.home.pl

 
ExpresMenu
 

Zobacz więcej

 
 

© Góry Izerskie 2006-2017

http://www.goryizerskie.pl

newsletter kontakt redakcja prywatność archiwum spis treści facebook partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych regały magazynowe plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław