ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Wieże widokowe    Wędrówki Rower Narty Na wózku Bezpiecznie Bliżej gór Las Historia Legendy


 

• start  » Informacje  » Ścienna pomoc górom

Napisany: 2017-11-25

Ścienna pomoc górom

Kalendarz znów przyczyni się do poprawy środowiska naturalnego w Górach Izerskich

Zaostřeno na Jizerky - 13 pięknych fotografii na ścianę wraz ze wszystkimi dniami w roku

Jak nasi stali czytelnicy wiedzą, fundacja Ivana Dejmala dla ochrany przyrody wydała już siódma edycję pokonkursowego kalendarza ściennego Zaostřeno na Jizerky. Złożony jest z 13 najładniejszych fotografii nadesłanych przez miłośników Gór Izerskich. Dochód z jego sprzedaży przeznaczony jest na pomoc Górom Izerskim. W tym roku konkretnie na naprawę wodnego reżimu w terenie, odnowę stawków, małych przegród wodnych, rewitalizację małych potoków. Dzięki zyskom w poprzednich latach udało się wysadzić ponad 84 tysięcy drzewek, naprawić ścieżki dla turystów, wybudować rybie przepławki albo odnowić torfowiska.
„Wierzymy, że piękne zdjęcia Gór Izerskich będą nie tylko cieszyć wszystkich posiadaczy kalendarza przez cały rok, ale zarazem pomagać izerskiej przyrodzie. To bardzo budujące. Kalendarz kupują nie tylko mieszkańcy izerscy, ale też przedsiębiorstwa i organizacje. Niektórzy zamawiają serie kalendarza jako swoisty materiał reklamowy. Jako podarek dla swych partnerów rozchodzi się daleko poza Górami Izerskimi. Tym sposobem nabywcy kalendarza walnie się przyczyniają do ochrony lokalnego środowiska naturalnego”, mówi Ondřej Petrovský, dyrektor fundacji.

Fundacja wydrukowała w tym roku 1,5 tysiąca egzemplarzy kalendarza i na podstawie lat ubiegłych oczekuje, ze znów rozsprzeda cały nakład. Corocznie też wzrasta liczba nadsyłanych fotografii do konkursu, z którego powstaje kalendarz. W tegorocznej edycji nadesłano ponad 200 zdjęć. Także z polski, bowiem nasz magazyn „Góry Izerskie” patronuje po polskiej stronie gór konkursowi. Spośród tej wielkiej liczby jury, w trudnym wyborze, wyróżnia najlepsze, drukowane w rozmiarach 58×45 cm.
„Ludzie często doceniają kalendarz za różnorodność autorów fotografii. Każdy z nich ma trochę inny styl i szereg zdjęć ma własny klimat. To według mnie nadaje kalendarzowi czar i czyni go wyjątkowym”, dodaje Petrovský.
Zakupić kalendarz w kalendarzu możemy w cenie 300 koron poprzez stronę internetową fundacji: www.nadaceivanadejmala.cz (+ przesyłka) lub w libereckim biurze fundacji, ale też w informacjach turystycznych w Libercu, Bedřichovie, Josefovym Dole, jabloneckim Eurocentrum albo w Domu Przyrody w Dolánkách u Turnova.

red., źródło: fundacja Ivana Dejmala

 
 
 
 

Tagi: · ochrona krajobrazu · ochrona przyrody

Linki: · Najpiękniejsze zdjęcie Gór Izerskich · Woda zatrzymana! · Nowy izerski rok · www.nadaceivanadejmala.cz

Zobacz więcej

 
 

© Góry Izerskie 2006-2017

http://www.goryizerskie.pl

newsletter kontakt redakcja prywatność archiwum spis treści facebook partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe plomby gwarancyjne montaż haków holowniczych sprzątanie Wrocław