ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Wieże widokowe    Wędrówki Rower Narty Na wózku Bezpiecznie Bliżej gór Las Historia Legendy


 

• start  » Informacje  » Honory dla oddziału

 
 

Napisany: 2017-11-12

Honory dla oddziału

Lubańskie PTSM docenione za działalność na turystyczno-krajoznawczej niwie

Henryk Sławiński przyjmuje w imieniu Łużyckiego Oddziału Odznakę Honorową ZA ZASŁUGI DLA TURYSTYKI (źródło PTSM O/Lubań)

We Wrocławiu, na początku listopada obradował XV Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Korzystając z bazy Schroniska Młodzieżowego i Hotelu Tumskiego na Wyspie Słodowej w zjeździe uczestniczyli delegaci reprezentujący oddziały terenowe towarzystwa, członkowie ustępujących organów oraz zaproszeni goście, m. in.: Kamil K. Zieliński – Wicewojewoda Województwa Dolnośląskiego oraz Jacek Potocki – Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
W trakcie obrad podsumowano poprzednią kadencję organów PTSM i realizację zaplanowanych zadań w latach 2012-16. Wybrano także nowe składy organów towarzystwa na 5-letnią kadencję. Prezesem Zarządu Głównego został Waldemar Domarańczyk z Piotrkowa Trybunalskiego, a jego zastępcami zostali: Maria Łazarz z Poznania i Marian Dzimira z Rzeszowa.

Lubański oddział PTSM i prezes jego zarządu wyróżnieni podczas wrocławskiego Zjazdu Krajowego organizacji (źródło PTSM O/Lubań)

Miłym dla delegatów akcentem zjazdu było wręczenie wyróżnień i odznaczeń za aktywną działalność na rzecz towarzystwa i rozwoju turystyki i krajoznawstwa.
Podczas uroczystości wybrzmiały akcenty izersko-górnołużyckie, bowiem delegaci na XV Krajowy Zjazd PTSM przyznali Prezesowi Oddziału Łużyckiego PTSM w Lubaniu, Henrykowi Sławińskiemu godność CZŁONKA HONOROWEGO Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Sam oddział zaś otrzymał odznaczenie honorowe Ministra Sportu i Turystyki ZA ZASŁUGI DLA TURYSTYKI.
Wyróżnienia wręczali wicewojewoda dolnośląski oraz Henryk Gołębiewski, prezes ustępującego Zarządu Głównego PTSM.

Wyróżniony prezes lubańskiego oddziału został także wybrany na członka szesnastoosobowego Zarządu Głównego PTSM na rozpoczynającą się kadencję. Henryk Sławiński był już członkiem tego organu podczas XII i XIII kadencji w latach 2002-12.

Gratulujemy lubańskiemu działaczowi i wierzymy, że przełoży się to na dalszą aktywność PTSM na Pogórzu Izerskim.

red.

 
 
 
 

Tagi: · Lubań

Linki: · Z miłości do gór · www.ptsmluban.vipserv.org

 
ExpresMenu
 

Zobacz więcej

 
 

© Góry Izerskie 2006-2017

http://www.goryizerskie.pl

newsletter kontakt redakcja prywatność archiwum spis treści facebook partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne regały magazynowe sprzątanie Wrocław