ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

 

Magazyn Turystyczno-Krajoznawczy GÓRY IZERSKIE

GÓRY IZERSKIE na wyciągnięcie ręki

Atrakcje Wieże widokowe    Wędrówki Rower Narty Na wózku Bezpiecznie Bliżej gór Las Historia Legendy


 

• start  » Zapowiedzi  » Wielka orkiestra Żaków

 
 

Napisany: 2016-04-19

Wielka orkiestra Żaków

Tłoczny tydzień w zgorzeleckim domu kultury

Muzyczne Podróże

Biuro muzycznej podróży ŻAK zabierze dzieciaki w kolejną eskapadę

Już od poniedziałku jest nad Nysą tłok. We środę, 20 kwietnia 2016 r. będzie kumulacja. Poza zajęciami Uniwersytetu III Wieku, tłumnie przybędą głodni filmowej kariery. Ściągnie ich casting do serialu fabularnego pt. Komisja Morderstw, produkowanego dla TVP1. W rolach głównych występują: Krzysztof Pieczyński, Małgorzata Buczkowska, Paweł Małaszyński. Agencja aktorska Edwin z Wrocławia poszukuje jako statystów osób w wieku 8-100 lat. Werbunek potrwa od godz. 11 do 17.
Tłumek pojawi się już o 10. Wówczas rozpocznie się Miejski Przegląd Teatralny Grup Przedszkolnych.

W piątek 22 kwietnia br., o godz. 17. wernisaż w galerii MDK. Warto. Wystawa plastyczna artystów ze Stowarzyszenia Plastyków Görlitz/Löbau jest wystarczającym powodem do spaceru.

Za to w niedzielę, po rosole, do zgorzeleckiego Domu Kultury powinni się wybrać rodzice z dziećmi na kolejne muzyczne spotkanie z rodziną Żaków. Początek godz. 16, wstęp 5 zł. A co tym razem? Zabawa pod hasłem: "Wielka orkiestra małych instrumentów świata".

Na koniec zaproszenie dla kinomanów. Nie ma co pisać - to będzie HIT. A na pewno premiera. Światowa! Dokument Joshuy Oppenheimera pt. Scena ciszy. To poruszający film stanowiący uzupełnienie nominowanej do Oscara Sceny zbrodni. Dzięki nagraniom przedstawiającym sprawców zbrodni dokonanych w Indonezji w 1965 r. ocalałe małżeństwo dowiaduje się, w jaki sposób zamordowano ich syna i kto dokonał egzekucji. Ich najmłodszy syn, optyk Adi, postanawia przerwać zmowę milczenia i stawić czoło wciąż bezkarnym mordercom brata w pozornie szaleńczy sposób: badając im wzrok, żąda od nich przyjęcia odpowiedzialności za popełnione czyny. Bezprecedensowy obraz stanowi świadectwo przerwania pięćdziesięciu lat ciszy. Światło gaśnie o godz. 18, bilety po 14 i 12 zł.

Przybywajcie!

Źródło: MDK Zgorzelec

 
 
 
 

Tagi: · wernisaż wystawy · wydarzenia kulturalne

· mdk.zgorzelec.eu

 
ExpresMenu
 

Zobacz więcej

 
 

© Góry Izerskie 2006-2017

http://www.goryizerskie.pl

newsletter kontakt redakcja prywatność archiwum spis treści facebook partnerzy też warto

 

 

 

Polecane: regały magazynowe montaż haków holowniczych plomby gwarancyjne sprzątanie Wrocław