ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka. Przeglądając nasz serwis AKCEPTUJESZ naszą politykę prywatnościOK, schowaj.

Atrakcje Wieże widokowe    Wędrówki Rower Narty Na wózku Bezpiecznie Bliżej gór Las Historia Legendy

• start  » Relacje  » Rodzinna Dziesiątka Piastów

Napisany: 2015-02-24

Rodzinna Dziesiątka Piastów

Blisko pół tysiąca ludzi zainaugurowało XXXIX Bieg Piastów – Festiwal Narciarstwa Biegowego

(fot. Marcin Oliva Soto)

Uczestnicy Rodzinnej Dziesiątki, czyli biegu stylem klasycznym inaugurującego XXXIX Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego ruszyli o godz. 11. w sobotę 21 lutego br. W trzech biegach - 10 km oraz klasy 1-3 i 4-6 szkół podstawowych – łącznie wystartowało aż 431 osób, w wieku od 6 do 72 lat!

Bieg główny wygrali Mariusz Dziadkowiec-Michoń z Miłkowa z czasem 21'27" oraz Natalia Grzebisz z Siedlec (25'13").
- Dziś wystartowałem treningowo, traktując ten bieg, jako przetarcie przed kolejnymi startami, wraz z tym głównym, 50-kilometrowym za tydzień – mówił na mecie zwycięzca, który z kolejnym na mecie wygrał aż o 2 minuty.
- Narta dziś mi wyraźnie nie jechała. Mariusz uciekł mi tuż po starcie i nie miałem już szans go dogonić – tłumaczył swe drugie miejsce na finiszu Piotr Skowron.

Familia Skowronów należałaby do faworytów, lecz aby znaleźć się w klasyfikacji rodzinnej, należało mieć czterech zawodników, którzy ukończyli bieg. Tymczasem Skowronów pobiegło tylko trzech. Za to wszyscy skończyli w pierwszej dziesiątce: Piotr drugi, młodszy z braci Michał – trzeci, a senior rodu Mieczysław – ósmy w open, a siódmy wśród panów.

Męskie grono złamała "namieszała" Natalia Grzebisz. Najszybsza kobieta w Rodzinnej Dziesiątce była czwarta w open, przegrywając tylko z trzema mężczyznami. Po biegu, bardzo zadowolona przez wiele minut rozmawiała z Honorowym Prezesem i Komandorem Biegu Piastów – Julianem Gozdowskim.
Na 73. miejscu na metę wbiegł prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów – Zygmunt Bobowski.